Zobacz również: Bobowa24.pl
Biuro Rachunkowe, Ubezpieczenia
Biuro Rachunkowe, Ubezpieczenia
6 maja 2021 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Straż pożarna, Szalowa
Gmina Łużna: strażacy interweniowali przy skutkach silnego wiatru (TV)
Gmina Łużna: strażacy interweniowali przy skutkach silnego wiatru (TV)

Wczoraj, 5 maja br. około godziny 16:30 mieszkańcy Gminy Łużna doświadczyli przykrego w skutkach silnego wiatru, który swą siłą potrafił zerwać czy uszkodzić dach, przewrócić garaż czy poprzewracać rzeczy w ogrodzie. Strażacy z OSP z terenu gminy Łużna jak i JRG Gorlice interweniowali przy czterech szkodach związanych z wichurą.

Strażacy z OSP Łużna, OSP Biesna oraz JRG Gorlice podejmowali działania przy naderwanym dachu w budynku mieszkalnym w miejscowości Biesna. Ochotnicy z Szalowej wraz z ratownikami JRG Gorlice pomagali przy zerwanym w znacznej części z budynku mieszkalnego w Szalowej (przysiółek Górzyna). Drugi zastęp z OSP Szalowa oraz OSP Wola Łużańska zabezpieczali miejsce zdarzenia w Szalowej po tym jak na wjazd do jednego z domów przewrócił się blaszany garaż. Druhowie z OSP Łużna zajęli się także częściowym uszkodzeniem dachu na budynku gospodarczym w Łużnej, z którego wiatr zerwał kilka metrów kwadratowych dachówki.

Sytuację związaną ze skutkami silnego wiatru na bieżąco kontrolował wójt Gminy Łużna Mariusz Tarsa: – Strażacy wyposażeni są we wszelkie materiały niezbędne do doraźnego zabezpieczenia uszkodzeń dachów. W najgorszym momencie na terenie gminy pracowało 8 zastępów straży pożarnej. O ile tylko poszkodowani, będą potrzebować dalszej pomocy pozostajemy do ich dyspozycji. 

fot. M. Książkiewicz