Zobacz również: Bobowa24.pl
12 sierpnia 2021 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Gmina Łużna, Komunikaty
Dożynki Gminne w Łużnej. Będzie tradycyjnie i zgodnie z lokalnymi obrzędami!
Dożynki Gminne w Łużnej. Będzie tradycyjnie i zgodnie z lokalnymi obrzędami!

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy Was do uczestnictwa w Dożynkach Gminnych w Łużnej zaplanowanych na niedzielę, 15 sierpnia.  Na wydarzenie zaprasza Towarzystwo Teatru, Orkiestry i Chóru Włościańskiego w Łużnej oraz Wójt Gminy – Mariusz Tarsa.

Dożynki gminne są jednym z elementów cyklu działań prowadzonych w ramach projektu pn. „Jak to drzewi wyglądało, kiej sie na wsi świętowało”, którego celem jest podtrzymywanie, kultywowanie i przekazywanie lokalnych tradycji i obrzędów, a także zainteresowanie mieszkańców pielęgnowaniem lokalnych tradycji regionalnych

W ramach realizacji zadania zostaną przeprowadzone warsztaty tradycyjnego wykonywania wieńców i ozdób dożynkowych oraz warsztaty gry na instrumentach ludowych. Zadanie uzyskało pomoc finansową Województwa Małopolskiego, w ramach II edycji Mecenatu Małopolski.

– Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację zadania. Szczegółowy program Dożynek jest dostępny na plakacie dodanym do tej wiadomości – mówi Henryk Waląg dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej.