Zobacz również: Bobowa24.pl
4 marca 2022 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Społeczeństwo, Wola Łużańska
Powiatowy punkt pomocy działa w Woli Łużańskiej, potrzebni wolontariusze!
Powiatowy punkt pomocy działa w Woli Łużańskiej, potrzebni wolontariusze!

W Woli Łużańskiej, a dokładnie w obiekcie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych uruchomiony został Powiatowy Magazyn Pomocy dla Ukrainy. Punkt otwarty jest codziennie  w godzinach od 8 do 20. Wolontariusze dokonują segregacji darów oraz odpowiednio przygotowują do transportu za wschodnią granicę.

Decyzją Marii Gubały starosty gorlickiego a dzięki uprzejmości samorządu Gminy Łużna w minionym tygodniu zorganizowano Powiatowy Magazyn Pomocy dla narodu ukraińskiego. W obliczu trwającego konfliktu zbrojnego, potrzebna jest niezmierzona pomoc.
Ze względy na przepisy międzynarodowe jedyną skuteczną formą wsparcia dla Ukrainy, dającą gwarancję dotarcia w głąb kraju jest pomoc poprzez rządową Agencję Rezerw Strategicznych przy współudziale Państwowej Straży Pożarnej i Kościoła. Ukraina nie będzie wpuszczała konwojów z Polski.
Punkt zlokalizowany jest w Woli Łużańskiej 31. Wśród najpilniejszych potrzeb wymieniana jest długoterminowa żywność, środki medyczne, materiały opatrunkowe czy higieniczne, podstawowe leki (przeciwgorączkowe, przeciwbólowe).
– Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, aby zgłaszać się jako wolontariusze do pomocy przy segregacji darów oraz ich ewidencjonowania – mówi koordynator zbiórki. – Chętni mogą zgłosić się mailowo wysyłając wiadomość na adres: k.mikruta@powiatgorlicki.pl zawierając w treści imię, nazwisko, nr kontaktowy oraz godziny i dni, w których jest się dostępnym. Wszystkie dary musimy opisać oraz przygotować do dalszego transportu. 
fot. M. Książkiewicz