Zobacz również: Bobowa24.pl
26 maja 2022 || Jakub Gomułkiewicz || W kategorii: Społeczeństwo, Łużna
Zobacz jak sprzątana była Łużnianka!
Zobacz jak sprzątana była Łużnianka!

Łużnianka posprzątana! W ostatnich dniach w Łużnej przeprowadzono akcję sprzątania brzegów potoku przepływającego przez tą miejscowość. Miała ona na celu nie tylko uporządkowanie terenu ale również zwrócenie uwagi mieszkańców na ochronę terenów zielonych oraz cieków wodnych przed szkodliwymi działaniami człowieka.


Jako pierwsi do akcji przystąpili pracownicy Nadzoru Wodnego w Grybowie, do nich popołudniem dołączyli mieszkańcy oraz druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Łużna.

Dzięki wspólnej pracy, uczestnikom akcji udało się zebrać wiele szkodliwych dla środowiska naturalnego pozostałości – śmieci. Na brzegach potoku oraz w jego korycie znajdowano butelki, puszki, folie a w skrajnych przypadkach nawet opony.

Wszystkie śmieci zebrano do odpowiednich worków a następnie pozostawiono w miejscach, skąd bezpiecznie mogli je odebrać pracownicy Gminnego Zakładu Komunalnego.

Akcja nie tylko spowodowała, że teren wokół potoku Łużnianka jest czystszy ale także zmobilizowała społeczeństwo do wspólnego bezinteresownego działania na rzecz ochrony środowiska.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i wideorelacji z tego wydarzenia!

fot. M. Książkiewicz