Zobacz również: Bobowa24.pl
7 października 2022 || Iwona Niepsuj || W kategorii: Gmina Łużna, Kultura
Czy czytanie jest modne? W Łużnej na pewno!
Czy czytanie jest modne? W Łużnej na pewno!

W  Gminnym Ośrodku  Kultury w Łużnej dobiega końca  realizacja zadania pn. „Wychowanie przez czytanie – prowadzenie działań promujących czytelnictwo w Gminie Łużna”. 

W realizację przedsięwzięcia włączyli się mieszkańcy gminy Łużna w tym dzieci, młodzież oraz seniorzy zrzeszani w łużańskim Klubie Seniora.  Nie zabrakło także mieszkańców okolicznych miejscowości oraz turystów.  Wszystkie  elementy realizowane w ramach zadania miały na celu podnoszenie kompetencji czytelniczych, rozbudzenie potrzeby obcowania z książką oraz rozwijanie kreatywności poprzez uczestnictwo w szeregu spotkań z książką w roli głównej. 

Zorganizowano warsztaty  plastyczno – literackie dla dzieci i młodzieży, warsztaty  literackie dla Seniorów, spotkanie  autorskie z Bogusławem Michalcem – autorem książek dla dzieci.  Dużą atrakcją było zorganizowanie seansu  kina plenerowego.  Osoby posiadające uzdolnienia plastyczne mogły wziąć udział konkursach  na zaprojektowanie okładki książkowej oraz gry planszowej. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu zostały nagrodzone, i  umieszczone w formie galerii na stronie internetowej GOK w Łużnej.  Podsumowaniem działań projektowych było zorganizowanie wyjazdu do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl pt. „Szalone nożyczki”. 

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej pragnie wyrazić podziękowanie wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do realizacji zadania. Podziękowania  płyną także do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za otrzymane wsparcie finansowe.