Zobacz również: Bobowa24.pl
11 października 2022 || Iwona Niepsuj || W kategorii: Środowisko, Wola Łużańska
Ekologicznie i z pomysłem. Piknik PSZOK w Woli Łużańskiej.
Ekologicznie i z pomysłem. Piknik PSZOK w Woli Łużańskiej.

W piątkowy poranek, 7 października br. na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Woli Łużańskiej odbył się piknik ekologiczny dla mieszkańców gminy Łużna.

Organizatorem tego wydarzenia była jednostka OSP działająca w Woli Łużańskiej. Druhowie wraz z firmą PreZero – związaną z działaniami PSZOKu przygotowali dla przybyłych wiele animacji, zabaw, oraz pokazów.

Najmłodsi mogli dzięki tym interesującym pokazom nabyć wiedzę nt. segregacji śmieci, gospodarki odpadami, a także co to np. surowce wtórne.

Strażacy zaprezentowali sprzęt który służy im na co dzień podczas akcji gaśniczo-ratowniczych, pokazali zainteresowanym też mundur i wóz strażacki.

Dzięki takim działaniom z pewnością zainteresowali mnóstwo młodych, którzy być może w przyszłości będą chcieli pokierować swoje kariery w stronę jednostki OSP.

Dzieci po zakończonym pikniku wszystkim uczestniczącym dzieciom został rozdane wielorakie gadżety z logiem UMWM i hasłami promującymi ekologię i ekologiczny tryb życia.

Ten dzień nie mógłby się odbyć gdyby nie środki finansowe na ten cel, które strażacy pozyskali ze środków Województwa Małopolskiego.