Zobacz również: Bobowa24.pl
17 listopada 2022 || Barbara Ćmiech || W kategorii: Społeczeństwo, Wola Łużańska
Spektakl Mały Książę i zbiórka pieniędzy dla chorej Barbary Masłowskiej
Spektakl Mały Książę i zbiórka pieniędzy dla chorej Barbary Masłowskiej

Na początku listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Łużańskiej odbyło się przedstawienie przygotowane na podstawie powiastki filozoficznej Antoine᾿a de Saint-Exupéry᾿ego – Mały Książę. W czasie spektaklu zbierano datki na leczenie 38-letniej mieszkanki Woli Łużańskiej.

Blisko 40 uczniów stanęło na wysokości zadania – kolejny już raz perfekcyjnie zaprezentowali się na scenie, a dzięki ich zaangażowaniu możliwe było zaproszenie mieszkańców z całej okolicy, którzy chętnie wrzucali pieniądze do puszki.

W sumie udało się uzbierać dokładnie 2095 złotych. Pieniądze zostały przekazane na subkonto Caritas dedykowane Barbarze Masłowskiej – mówi Krystyna Kaleta, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Łużańskiej.

38-latka choruje od 2011 roku, kiedy to z powodu bólu głowy w okolicy skroniowej, zaburzeń równowagi, a także drętwienia i postępującego osłabienia lewych kończyn najpierw trafiła do szpitala, a potem na stół operacyjny. Pani Basia jest już po kilku operacjach i radioterapii.

Kobieta zmaga się z porażeniem prawostronnym twarzy i niedowładem kończyny lewej górnej. Ma ogromne kłopoty z mówieniem. Jest w stanie zrobić zaledwie kilka kroków tylko przy pomocy dwóch osób.

Rodzina potrzebuje pieniędzy na dalsze leczenie, rehabilitację, wózek elektryczny i konieczny remont, by dostosować domową przestrzeń do potrzeb pani Basi.

Każdy z nas może pomóc najbliższym Barbary Masłowskiej w walce o lepsze jutro. Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy: LINK DO ZRZUTKI

fot. J. Gomułkiewicz