Zobacz również: Bobowa24.pl
7 kwietnia 2023 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Kultura, Religia
Łużna: najlepsze chóry Małopolski wprowadziły wiernych w atmosferę Wielkiego Tygodnia
Łużna: najlepsze chóry Małopolski wprowadziły wiernych w atmosferę Wielkiego Tygodnia

2 kwietnia 2023r. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Świętego Marcina Biskupa w Łużnej już po raz siódmy odbył się Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej pod nazwą ADORAMUS TE CHRISTE.

Wszystkich zebranych przywitał Ks. dr  Stanisław Bilski zaś całość przeglądu poprowadził Tomasz Król. 

W kościele rozbrzmiewały pieśni o tematyce pokutnej i pasyjnej zaprezentowane przez pięć chórów: Cantabile z Łużnej, Małopolanie z Moszczenicy, Cantores Carvatiani z Gorlic, Fatima z Rożnowic, Veraikon z Nowego Sącza. 

Tradycyjnie na zakończenie przeglądu wszystkie chóry pod batutą Jana Wypaska, wykonały wspólnie utwór „Adoramus Te Christe”, przy akompaniamencie organowym Wioletty Janas.

Wśród słuchaczy przeglądu obecny był Mariusz Tarsa, wójt Gminy Łużna, który podziękował wszystkim artystom za przepiękny śpiew oraz złożył życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych.

Po zakończonym przeglądzie w kościele, wszyscy chórzyści wraz z dyrygentami udali się do Gminnego Ośrodka Kultury na wspólny poczęstunek, przy którym mieli okazję wymienić się spostrzeżeniami oraz wrażeniami z przeglądu.

Warto nadmienić, że pomysłodawcą i inicjatorem przeglądu jest Jan Wypasek. Organizatorem zaś Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej.

fot. M. Książkiewicz