Zobacz również: Bobowa24.pl
14 czerwca 2023 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Kultura, Powiat
To był niezwykły czas dla rodziny! Zobacz relację z pikniku
To był niezwykły czas dla rodziny! Zobacz relację z pikniku

Ponad 400 osób wzięło udział w rodzinnym pikniku pod hasłem „Czas dla rodziny – integracja międzypokoleniowa.

Na uczestników wydarzenia, który odbyło się w minioną sobotę na Rynku w Gorlicach czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodszych uczestników bawił Teatr Lalek PINOKIO. Przedstawienie pt. „Przygody wesołego psiuńcia” w humorystyczny sposób przypomniało dzieciom dlaczego tak ważne są: miłości do zwierząt, pomaganie innym i uczynności. 

Ogromne zainteresowanie wzbudziły niecodzienne, interaktywne warsztaty bębniarskie, w których brały udziały zarówno dzieci jak i ich rodzice a także odbywające się przy stoisku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej rodzinne czytanie w teatrze Kamishiby. 

Na najmłodszych uczestników czekały zabawy z bajkowymi postaciami, animacje, tańce, zgadywanki, wata cukrowa, popcorn i lemoniada a dorośli w tym czasie mogli wziąć udział w akcji „uwolnij książkę” i „podziel się rośliną”.

Odważni, mogli spróbować swoich sił biorąc udział w konkursach sportowo-  rekreacyjnych. Tu wygranych jednak nie było, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, który będzie mu przypominał o udziale w rodzinnym pikniku. Domowe ciasta i regionalne potrawy czekały na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich. 

Ogromna kolejka ustawiła się przed fotobudką. Powstawały rodzinne fotografie w wyjątkowych przebraniach  – i dzięki specjalnym tłom – w sceneriach z bajek i różnych zakątków świata. Uczestnicy brali udział w warsztatach tkackich, w trakcie których –  używając specjalnych krosen – uczyli się prostych splotów. Stworzone prace pozostaną z pewnością niezapomnianą pamiątką rodzinnego pikniku. 

Specjalne pokazy i warsztaty dla uczestników pikniku „Czas dla rodziny. Integracja międzypokoleniowa” przygotowali: Karpacki Oddział Straży Granicznej, Lasy Państwowe (Nadleśnictwo Niepołomice), Państwowa Straż Pożarna oraz 11 Batalion Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Świetny występ pn. „Śpiewać każdy może” przygotowali gorliccy seniorzy. Ich prezentacja zgromadziła pod sceną chętnych zarówno do śpiewu jak i do tańca. 

W trakcie pikniku wśród uczestników rozlosowano gadżety oraz nagrody, w tym tą najważniejszą czyli rower, który trafił w ręce 77 – letniej mieszkanki powiatu gorlickiego.  

Nagrody wręczali: radne Województwa Małopolskiego Panie Marta Mordarska i Jadwiga Wójtowicz, z-ca Burmistrza Gorlic Pan Łukasz Bałajewicz oraz z-ca dyrektora Departamentu Zdrowia, Rodziny, Równego Traktowania i Polityki Społecznej Pani Katarzyna Kosik – Gajewska.

Gorlicki piknik rodzinny „Czas dla rodziny – integracja międzypokoleniowa” miał także charytatywny wymiar. W trakcie imprezy, na stoisku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kobylanki można było zakupić słodkości i tym samym włączyć się w zbiórkę funduszy dla podopiecznego SOSW – Maksa, który w wyniku powikłań po przebytej sepsie nie jest w stanie się samodzielnie poruszać i wymaga kosztownej rehabilitacji i leczenia.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Nowe Kierunki a projekt był współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.