Zobacz również: Bobowa24.pl
5 września 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Gmina Łużna, Kultura
Wyjazdy w ramach Programu Rządowego „Kultura Dostępna”.
Wyjazdy w ramach Programu Rządowego „Kultura Dostępna”.

Uczestnicy warsztatów muzyczno-wokalnych oraz plastycznych z gminy Łużna odwiedzili Kraków oraz Lusławice w ramach projektu „W wirze sztuki”. Wyjazd możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jednym z elementów warsztatów plastycznych był wyjazd do Krakowa podczas którego uczestnicy brali udział w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym w Krakowie pt. „Twoim okiem, czyli co Ty sobie myślisz o sztuce XX i XXI wieku?”. Dzieci odwiedziły również Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie, gdzie obejrzały wystawę stałą tejże instytucji oraz wystawę fotograficzno-malarską „górom” Moniki Tarsy. Ponadto uczestnicy mieli możliwość spotkania się z samą artystką, porozmawiania na temat sztuki, malarstwa, fotografii, a także technik używanych przy tworzeniu obrazów.

Dzięki dofinansowaniu możliwy był także wyjazd do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego na wielkie zakończenie 11. edycji Festiwalu EMANACJE: koncert finałowy Stuttgarter Kammerorchester.

Zadanie realizowane było w ramach projektu „W wirze sztuki”, Program Kultura Dostępna 2023.

Fot. Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej