Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
13 października 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Edukacja, TV, Łużna
Łużna: wspólne świętowanie Dnia Nauczyciela (TV)
Łużna: wspólne świętowanie Dnia Nauczyciela (TV)

12 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Anny Leśkiewicz w Łużnej podziękowali nauczycielom z Gminy Łużna za trud i pracę włożoną w ich edukację. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Św. Marcina Biskupa, którą celebrował katecheta ks. Łukasz Pietrzak. W wydarzeniu wziął również udział Mariusz Tarsa – Wójt Gminy Łużna.

Spektakl teatralny podziękowaniem dla nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany Dniem Nauczyciela to idealna okazja do wspólnego świętowania oraz podziękowania i docenienia trudu pracowników oświaty. Nauczyciele, którzy każdego dnia z uśmiechem na twarzy, pełni zapału i nadziei stają przed swoimi uczniami, aby przeprowadzić ich przez kolejną drogę w zdobyciu edukacji zasługują na podziękowanie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łużnej okazali wdzięczność swoim pedagogom przestawieniem teatralnym nawiązującym do książki „Ania z Zielonego Wzgórza”. Tuż po Mszy Świętej zaproszeni goście, nauczyciele z gminy Łużna udali się do Gminnego Ośrodka Kultury.

– Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, ludzie oświaty. Przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia od wszystkich pracowników samorządowych Gminy Łużna, od wszystkich mieszkańców a przede wszystkim od najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności. Oby Wasza praca była spełnieniem wszelkiego tego, jak ją sobie wymarzyliście. Przyjmijcie życzenia również od jednego z Was, nauczyciela – życzy Mariusz Tarsa, Wójt Gminy Łużna.

– Serdeczne podziękowania należą się występującym uczniom oraz Pani Marii Biskup – nauczycielce języka polskiego za przygotowanie pięknego występu. Podziękowania należy skierować również do Pani Dyrektor – Moniki Skrobot za przygotowanie uroczystości, a księdzu katechecie Łukaszowi Pietrzakowi za bogatą w treść Eucharystię – dodaje na koniec wójt Gminy Łużna.

Fot. Mateusz Książkiewicz/ Jakub Gąsior/ Uzeler Arts – twórcy filmów i fotografii