Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
10 października 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Koncerty, Kultura, Łużna
Magia dźwięków: śródziemnomorskie melodie w Łużnej!
Magia dźwięków: śródziemnomorskie melodie w Łużnej!

W minioną niedzielę (tj. 8 października br.) o godzinie 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbyło się kolejne wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Nie zabrakło m.in. muzyki hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej oraz polskiej.

Chcemy, żeby piękna muzyka mogła być słyszana, doświadczana w każdym miejscu. Chcemy sprawiać radość, zachwycać, wzruszać, upowszechniać Muzykę Wszędzie”- Fundacja Muzyka Wszędzie.

Wyjątkowi artyści

W niedziele popołudnie na scenie GOK-u wystąpili zasłużeni artyści- skrzypaczka Aleksandra Kuls oraz gitarzysta Marcin Kuźniar. W programie była m.in. muzyka hiszpańska, włoska francuska oraz polska.

Gitarzysta Marcin Kuźniar
Laureat 50 krajowych i międzynarodowych konkursów gitarowych w Austrii, Chorwacji, Czarnogórze, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Serbii, Ukrainie, USA, i na Węgrzech.

Za osiągnięcia artystyczne otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014), został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2010” oraz otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2009.

W październiku 2018 r. ukazała się jego debiutancka płyta pt. „Song without words” z muzyką XIX i XX wieku.

Skrzypaczka Aleksandra Kuls
Występowała na czterech kontynentach, m.in.: w USA, Brazylii, Chinach, Turcji, na Węgrzech i na Ukrainie. Spośród wielu osiągnięć artystki należy wymienić I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Jozsefa Szigetiego w Budapeszcie (wrzesień 2012), a dwie nagrody specjalne na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (2011).

Aleksandra Kuls otrzymała liczne stypendia i nagrody, nagrała kilka płyt z muzyką na skrzypce solo, na skrzypce z fortepianem oraz koncerty na skrzypce i orkiestrę.

Dla wszystkich nieobecnych mamy wspaniałą wiadomość! To dopiero początek owocnej współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej z Fundacją Muzyka Wszędzie. Już wkrótce kolejne muzyczne wydarzenia w naszej gminie, na których nie może Was zabraknąć! Więcej szczegółów wkrótce.

Fot. Jakub Gąsior