Zobacz również: Bobowa24.pl
20 października 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Mszanka, Uroczystości
Mszanka świętuje 120-lecie Szkoły Podstawowej!
Mszanka świętuje 120-lecie Szkoły Podstawowej!

Na kartach historii Szkoły Podstawowej w Mszance, dzień 19 października 2023r. zapisze się w szczególny sposób. W tym dniu cała społeczność szkolna świętowała 120-lecie tutejszej placówki edukacyjnej. Nie zabrakło występów artystycznych dzieci, podziękowań, nagród, wspomnień oraz chwil wzruszenia.

120- lat minęło jak jeden dzień

W dniu wczorajszym w Mszance odbyła się wyjątkowa uroczystość. Społeczność świętowała wyjątkowy jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła. Nabożeństwo odbyło się w intencji żyjących i zmarłych nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej. Następnie uczniowie, nauczyciele i przybyli goście udali się do budynku szkoły, aby uczestniczyć w dalszych uroczystościach, które uświetniły występy artystyczne dzieci. Nie zabrakło chwili wzruszenia, uśmiechu i podziękowań.

To wyjątkowy moment dla Mszanki, ale także dla oświaty w naszej gminie. Dzisiejsza uroczystość to dowód na to, że dzięki staraniom ludzkim, szkoły funkcjonują, istnieją i pięknieją z każdym rokiem, z każdym dziesięcioleciem. Mam nadzieję, że ta rocznica 120-lecia istnienia szkoły w Mszance to tak naprawdę pewien etap funkcjonowania oświaty w tej wsi. Wierzę, że społeczność szkolna będzie mieć jeszcze mnóstwo satysfakcji i radosnych powodów do świętowania takiego jak dzisiaj- mówi Wójt Gminy Łużna, Mariusz Tarsa

Kilka słów od Dyrektor SP w Mszance

Czuję się zaszczycona tym, że właśnie mnie przypadł obowiązek organizacji święta 120-lecia naszej szkoły. Nie ukrywam, że jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i wyjątkowe przeżycie. Tym bardziej że większość swojego życia spędziłam w tej szkole. Pracując, zawsze mogłam liczyć na swoich nauczycieli rodziców i uczniów. Nie ukrywam i z wielką satysfakcją podkreślam, że moi uczniowie osiągali najwyższe wyniki w nauce w konkursach matematycznych, w konkursie polonistycznym w konkursach muzycznych. Jestem z nich bardzo dumna. Chciałam serdecznie podziękować też rodzicom,którzy bardzo dużo wkładu włożyli w przygotowanie tej części artystycznej.

Dziękuję absolwentom naszej szkoły, którzy też włączyli się w organizację dzisiejszej uroczystości. Dziękuję nauczycielom za przygotowanie dekoracji, a uczniom naszej szkoły życzę dalszych sukcesów i dalszych wyników nauczania.

Maria Gubała- Starosta Gorlicki.

Myślę, że to jest bardzo uroczysty dzień i uroczysta chwila w dziejach szkoły. W dniu dzisiejszym towarzyszy nam atmosfera wzruszenia i dumy. W imieniu zarządu i rady powiatu chciałam wszystkim podziękować. Podziękować tym wszystkim, dzięki którym mamy ten sukces, mamy szkołę i mamy duże sukcesy!

Fot. Jakub Gąsior/ Jacek Kieroński

Relacja filmowa: