Zobacz również: Bobowa24.pl
27 października 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Edukacja, Gmina Łużna
Wójt nagradza młode talenty! Stypendia 2023!
Wójt nagradza młode talenty! Stypendia 2023!

W środę (tj. 25 października br.) w Urzędzie Gminy w Łużnej, odbyło się wyjątkowe wydarzenie dla czwórki uczniów i ich rodzin. Tego dnia Mariusz Tarsa- Wójt Gminy Łużna uroczyście wręczył stypendia za szczególne wyróżnienia naukowe i artystyczne.

Stypendyści

Na sali obrad Rady Gminy odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów. Wśród nagrodzonych znaleźli się Igor Gębarowski oraz Aleksandra Sorota, uczniowie Szkoły Podstawowej w Szalowej. Maciej Abram ze Szkoły Podstawowej w Biesniku oraz Maksymilian Rura ze Szkoły Podstawowej w Woli Łużańskiej.

Wyróżnienia

Maciej Abram– został wyróżniony za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Strażacy chronią lasy- lasy chronią klimat”.

Igor Gębarowski, wyróżniony został za uzyskanie poziomu Srebrnego Wirtuoza XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Młody Wirtuoz” w Sanoku oraz uzyskanie tytułu Laureata w II Międzynarodowy Konkursie ,,Music is life ” w kategorii Pianino.

Maksymilian Rura -stypendium otrzymał za zajęcie I miejsca w diecezjalnym etapie XVII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie oraz za udział w finale ogólnopolskim tej olimpiady.

Aleksandra Sorota – zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,, Dla mojej Babci dla mojego Dziadka ”. Mieszkanka Szalowej uzyskała również tytuł Laureata międzynarodowego konkursu ,,Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną ”.

Sukces się opłaca

W wydarzeniu udział wzięli nie tylko uczniowie, ale równie nauczyciele, opiekunowie, dyrektorzy szkół oraz rodzice. Pomoc finansowa przyznana została zgodnie z regulaminem uchwalonym przez Radę Gminy. Stypendium wójta gminy otrzymali uczniowie, za szczególne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. W tym roku stypendia trafiły do mniejszej liczby osób, jednak były one wyższe niż w latach ubiegłych. Stypendyści otrzymali świadczenie wynoszące 2000 zł.

Dzięki wsparciu finansowemu młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje talenty oraz realizować plany i zamierzenia.

Bardzo się cieszę, że ta uroczystość dzisiaj miała miejsce. Mogliśmy nagrodzić naszych wyjątkowych uczniów, uzdolnionych, którzy mają duże talenty. Dzięki temu stypendium będą je rozwijać i osiągać jeszcze większe sukcesy – mówi Wójt Gminy Łużna, Mariusz Tarsa.

Czasem warto podjąć w życiu decyzję i postawić wszystko na jedną kartę, poświęcić się kosztem wolnego czasu, zaangażować bardziej. Sukces się opłaca! Nagrodę w postaci środków finansowych uczniowie będą mogli przekazać na wydatki związane z rozwojem talentu – dodaje wójt.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

fot. M. Książkiewicz

Relacja filmowa: