Zobacz również: Bobowa24.pl
21 listopada 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Straż pożarna, Wola Łużańska
Fundacja BGK wspiera strażaków z Woli Łużańskiej!
Fundacja BGK wspiera strażaków z Woli Łużańskiej!

Kolejny krok w kierunku podniesienia poziomu bezpieczeństwa lokalnej społeczności. W ramach programu „Ochotnicy Naszej Gminy” do jednostki OSP Wola Łużańska trafił sprzęt wart ponad 24 tysiące złotych! Dzięki hojności i zaangażowaniu Fundacji BGK nie tylko uzupełniono wyposażenie OSP, ale także podniesiono poziom bezpieczeństwa społeczności gminy Łużna.

Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego, jako organizacja non-profit, prowadzi liczne programy pomocy dla lokalnych społeczności. W ramach inicjatywy „Ochotnicy Naszej Gminy” Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Łużańskiej otrzymała kwotę w wysokości 24 600,00 zł. Otrzymane środki jednostka przeznaczyła na zakup 6 sztuk radiotelefonów, 6 sztuk mikrofonogłośników, 6 sztuk latarek, 5 sztuk ubrań strażackich oraz fantomu osoby dorosłej. Otrzymane wsparcie uzupełniło potrzeby sprzętowe ratowników, a zakupiony sprzęt pozwoli w sposób bezpieczny prowadzić działania ratownicze.

W imieniu jednostki OSP Wola Łużańska składamy najserdeczniejsze podziękowania za wsparcie Fundacji BGK w ramach programu „Ochotnicy Naszej Gminy”. Dzięki hojności fundacji i przeznaczonym środkom finansowym zwiększyło się bezpieczeństwo naszego sołectwa i gminy Łużna.

Fot. OSP Wola Łużańska