Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
20 listopada 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Osiągnięcia, Łużna
Młody historyk z Łużnej zwycięzcą teleturnieju Va Banque!
Młody historyk z Łużnej zwycięzcą teleturnieju Va Banque!

W niedzielny wieczór widzowie telewizyjnej Dwójki w programie Va Banque mogli zobaczyć mieszkańca Łużnej. Młody historyk już po raz drugi wystąpił w teleturnieju Telewizji Polskiej. Po raz pierwszy mogliśmy go zobaczyć w maju 2021 roku.

Jarosław Turski to młody historyk z Łużnej, którego w niedzielny wieczór mieliśmy okazję oglądać po raz drugi w teleturnieju Telewizji Polskiej Va Banque. Mieszkaniec powiatu gorlickiego pokazał się z bardzo dobrej strony. Już w pierwszej rundzie wyraźnie pokazał prowadzenie, kończąc ją z wynikiem 4100 zł ( jego rywale osiągnęli odpowiednio 1400 zł i 100 zł). Druga runda, choć nieco bardziej wyrównana również rozstrzygnęła się na korzyść Jarosława Turskiego, który zdobył 8900 zł (jego rywale odpowiednio 6500 zł i 3100 zł) Jego przeciwnikami byli Kamil Wiśniewski – asystent sędziego z Warszawy oraz Marek Barton – przewodnik z Warszawy.

Na czym polega program?

Turniej „Va Banque” charakteryzuje się tym, że na przedstawioną odpowiedź uczestnicy muszą zadać prawidłowe pytanie. Cały program składa się z 3 rund. W trakcie dwóch pierwszych uczestnicy wybierają pytania z poszczególnych kategorii.

Do fazy finałowej wchodzą zawodnicy z dodatnim stanem konta. Runda trzecia to odpowiedź tylko na jedno pytanie. W niedzielnym programie wybrano zagadnienie z kategorii „Nowoczesne technologie”. „Nazwa tego złącza komputerowego jest skrótowcem angielskiego terminu oznaczającego uniwersalną magistralę szeregową” Odpowiedź brzmi: USB! Mieszkaniec Łużnej udzielił poprawnej odpowiedzi, finalnie kończąc odcinek z kwotą 13 100 zł.

To nie koniec perypetii Jarosława Turskiego w telewizyjnej Dwójce. Mieszkańca Łużnej ponownie zobaczymy na antenie TVP2 już dziś o godzinie 18:20! Dlaczego? Zwycięzca odcinka może wziąć udział w programie maksymalnie 5 razy, chyba że wcześniej uda mu się przekroczyć próg 100 000 złotych.

https://vod.tvp.pl/programy,88/va-banque-odcinki,274168/odcinek-704,S01E704,925204 – odcinek 704, w którym wystąpił Jarosław Turski.

Fot. Va Banque. TVP