Zobacz również: Bobowa24.pl
5 listopada 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Szalowa, Wiara
W wieku 87 lat zmarła siostra M. Bogdana Kapałka, mieszkanka Szalowej.
W wieku 87 lat zmarła siostra M. Bogdana Kapałka, mieszkanka Szalowej.

Z przykrością informujemy, że w miniony piątek (tj. 3 listopada br.) w wieku 87 lat odeszła do wieczności pochodząca z Szalowej Ś.P. s. M. Bogdana Janina Kapałka. Msza Święta pogrzebowa w intencji zmarłej odbędzie się 6 listopada (tj. poniedziałek) w kościele parafialnym Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się różańcem o godzinie 11.

Ś.P. s. M. Bogdana Janina Kapałka pochodziła z Szalowej. Przyszła na świat 25 kwietnia 1936 roku. W latach młodzieńczych należała do Stowarzyszenia Miłośników Teatru w Szalowej. W wieku 22 lat wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich. Pracowała i posługiwała m.in. w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, pełniła również urząd kierowniczki przedszkola czy przełożonej domu prowincjalnego.

W 2019 r. z rąk ks. bpa Andrzeja Jeża otrzymała medal „Dei Regno Servire” z podziękowaniem za świadectwo chrześcijańskiego życia i apostolskiego zaangażowania.

Siostra Bogdana Kapałka zmarła 3 listopada br. (tj. piątek) w domu prowincjalnym Sióstr Służebniczek Dębickich w Tarnowie. Modlitwa różańcowa oraz wyprowadzenie ciała zmarłej Siostry Służebniczki odbędzie się o godzinie 11:00 w kościele parafialnym Miłosierdzia Bożego. Następnie ciało zmarłej zostanie złożone na Starym Cmentarzu w Tarnowie.

fot. M. Książkiewicz

Siostra Bogdana Kapałka pochodząca z Szałowej. Zmarła 3 listopada w Tarnowie.