Zobacz również: Bobowa24.pl
6 marca 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: Konkurs, Łużna
Łużna dumna z Przedszkolaka! Piotr Książkiewicz nagrodzony na szczeblu wojewódzkim!
Łużna dumna z Przedszkolaka! Piotr Książkiewicz nagrodzony na szczeblu wojewódzkim!

W poniedziałek, tj. 4 marca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się rozstrzygnięcia eliminacji wojewódzkich „Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego woj. małopolskiego”.  Wśród nagrodzonych znalazł się przedszkolak z Łużnej- Piotr Książkiewicz!

https://luzna24.pl/2024/01/rysujemy-bezpieczenstwo-gminne-eliminacje-ogolnopolskiego-strazackiego-konkursu-plastycznego-foto/ – o gminnych eliminacjach pisaliśmy tutaj.

Jury konkursowe prezentowało się następująco:

Przewodniczący – dh Paweł Motyka, Sekretarz -Dh Marek Frączek. Członkowie: dh Andrzej Gwizdonik, dh Jerzy Stopa, dh Łukasz Giemza, dh Zbigniew Gumułka, dh Antoni Kwarciak.

W konkursie udział wzięło 279 uczestników w następujących grupach:
Grupa I Przedszkola, zerówki – 65 prac
Grupa II Szkoły Podstawowe kl.I-IV- 86 prac
Grupa III Szkoły Podstawowe kl. V-VIII- 84 prac
Grupa IV Szkoły ponadpodstawowe – 25 prac
Grupa V Dorośli – 19 prac.

Grupa I Przedszkole:
1. Izabela Stuglik – pow. wadowicki – Przedszkole w Choczni
2. Piotr Książkiewicz – pow. Gorlicki- Przedszkole w Łużnej
3. Zuzanna Dyrcz- pow. Wadowicki , Przedszkole w Świnnej Porębie
4. Anna Frączek – pow. Nowosądecki , Przedszkole w Stadłach
5. Franciszek Konar- pow. Nowosądecki , Przedszkole w Stadłach

W gronie wyróżnionych i nagrodzonych na szczeblu wojewódzkim znalazł się mieszkaniec powiatu gorlickiego, na co dzień przedszkolak z Łużnej- Piotr Książkiewicz, który za swoje dzieło zajął drugie miejsce. Spośród licznych zgłoszeń to właśnie praca Piotra została wyróżniona, stanowiąc powód do dumy dla naszej lokalnej społeczności. Obecnie Piotr ma szansę zaistnieć na ogólnopolskiej arenie, ponieważ jego dzieło przechodzi do eliminacji ogólnopolskich. Trzymamy mocno kciuki za naszego małego artystę.

-To są bardzo dobre konkursy, które integrują dzieci, młodzież jeżeli chodzi o ochotniczą straż pożarną. Widzimy, że prężnie rozwijają się dziecięce oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze. To właśnie przy okazji takich konkursów plastycznych, dzieci bardzo chętnie uczestniczą w działaniach straży pożarnych i promują bezpieczeństwo- mówi Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka. Ważne jest, aby zainwestować w dzieci i młodzież, poprzez takie konkursy, bo to one sprzyjają temu, aby w przyszłości miał kto uczestniczyć w działaniach strażackich.

-Konkurs, który od wielu lat organizuje Związek Ochotniczych Straży Pożarnych, ma szczególny charakter. Jego celem jest dotarcie do najmłodszego pokolenia i rozwijanie zdolności oraz uświadomienie czym jest straż pożarna. Zainteresowanie konkursem jest duże. W tym roku z całego województwa wpłynęło 279 prac. Uczestnicy konkursu otrzymali piękne nagrody ufundowane przez Wojewódzki Urząd Fundusz Ochrony Środowiska – mówi Edward Siarka – Prezes ZOW, Poseł na Sejm RP. Myślę, że to bardzo dobry element edukacyjny, który wpisuje się w działaność strażaków, zachęcająca lokalne społeczności do udziału w konkursie.

W wydarzeniu udział wziął m.in. Członek Zarządu Głównego ZOSP RP dh Krzysztof Kosiba oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Tomasz Tarasek. Partnerem Głównym wydarzenia był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym artystom.

Źródło inf: zosprp.malopolska.pl oraz inf. własne