Zobacz również: Bobowa24.pl
15 marca 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: Społeczeństwo, Łużna
Nowoczesne targowisko gwarancją bezpieczeństwa!
Nowoczesne targowisko gwarancją bezpieczeństwa!

Z wielką radością pragniemy poinformować Państwa, że w Łużnej zostało wyznaczone specjalne miejsce przeznaczone do handlu obwoźnego. Po ostatnim posiedzeniu Rady Gminy, gdzie omówiona została kwestia umiejscowienia targowiska i regulaminu placu targowego, mamy przyjemność ogłosić, że częściowo udało się zrealizować postanowienia uchwały. Wyposażony w podstawowe media plac, powoli zaczyna stawać się przestrzenią wygodną i przyzwoitą do handlu.

Plac targowy to inicjatywa, którą samorząd gminy Łużna planował od dłuższego czasu. W trosce o bezpieczeństwo oraz zasady konkurencji, wyznaczone zostało miejsce, gdzie na placu za Ośrodkiem Zdrowia w Łużnej odbywać się będzie handel. Obecnie sprzedawcy mierzyli się z pewnymi wyzwaniami, brakiem odpowiedniego parkingu oraz koniecznością sprzedaży przy samej ulicy. Gmina postanowiła wyznaczyć plac, który w przyszłości zostanie poddany gruntownej modernizacji. Obecnie przestrzeń przy Ośrodku Zdrowia spełnia wszystkie niezbędne wymogi, aby stać się miejscem handlu obwoźnego.

Już od czwartku tj. 14 marca, można tam spotkać sprzedawców i zakupić potrzebne rzeczy. Otwarcie tego miejsca przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa zakupów oraz stworzenia dogodnej przestrzeni dla handlu.

-Rada Gminy przyjęła uchwałę i regulamin placu targowego, który został wyznaczony, w tamtym miejscu ma stałe w okresie wiosennym. Informujemy również, że gmina Łużna dysponuje opracowaniem projektowym przebudowy tego miejsca z dostosowaniem pod potrzeby placu targowego- informuje wójt gminy Łużna Mariusz Tarsa.

– Potrzebne jest miejsce handlu obwoźnego. Problem jest znany od dłuższego czasu. Handel kompletnie nieuregulowany zagraża bezpieczeństwu zarówno sprzedających, jak i kupujących. Nie ma na co czekać! Musimy wskazać takie miejsce. Bezpieczny, wyposażony w podstawowe media. Jest tam parking i możliwość bezpiecznego zaparkowania.

Co ważne jak podkreślał wójt Plac dla handlarzy będzie BEZPŁATNY!

-Plac targowy to inicjatywa, którą będziemy modernizować w PRZYSZŁOŚCI! Przyzwyczajamy mieszkańców do tego przedsięwzięcia i nowego miejsca handlu. Nie mówimy, że w tym momencie będziemy wykonywać tę inwestycję! Ucywilizowanie handlu lokalnego to pierwszy krok w tej kwestii, jednak plany te nie są określone w czasie!

Informujemy, że targowisko będzie czynne od poniedziałku do soboty od 6:00 do 16:00. Zapraszamy do odwiedzania miejsca handlu obwoźnego i wspierania lokalnych sprzedawców.

WIZUALIZACJA PLACU TARGOWEGO REALIZOWANEGO W PRZYSZŁOŚCI: