Zobacz również: Bobowa24.pl
4 marca 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: Wypadki, Łużna
Przebił się przez barierki i wylądował w rowie! Niedzielne wydarzenie bez poszkodowanych.
Przebił się przez barierki i wylądował w rowie! Niedzielne wydarzenie bez poszkodowanych.

W niedzielne popołudnie doszło do zdarzenia na drodze wojewódzkiej 977 w miejscowości Łużna. Do kolizji doszło na skrzyżowaniu drogi prowadzącej do centrum miejscowości. Mimo groźnie wyglądającego incydentu wszystkie osoby podróżujące samochodami wyszły bez szwanku.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na DW 977. O godzinie 17:16 służby zostały wezwane do miejscowości Łużna, gdzie doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów marki audi i seat.

Jeden z pojazdów uszkadzając barierki, zjechał z drogi, opadając z wysokiego nasypu, natomiast drugi zablokował pas ruchu.

W zdarzeniu brało udział łącznie pięć osób, w tym trójka dorosłych i dwójka dzieci. Na szczęście incydent, który wyglądał bardzo groźnie, nie skończył się tragicznie, a osoby podróżujące wyszły bez szwanku- informuje bryg. Dariusz Surmacz –  Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach.

Kierujący samochodem marki audi, mieszkaniec Gorlic nie zachował bezpiecznego odstępu od wymijającego samochodu marki seat, w wyniku czego doprowadził do zderzenia czołowo bocznego. Ukarany mandatem karnym w wysokości 1020 złotych i 10 punktów karnych. W wyniku zdarzenia uszkodzona została barierka znajdująca się przy drodze- informuje aspirant sztabowy Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Działania trwały nieco ponad godzinę, a udział w nich brało dziesięciu strażaków.