Zobacz również: Bobowa24.pl
11 czerwca 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: LKS Łużna, Sport
Zwycięstwo na zakończenie sezonu!
Zwycięstwo na zakończenie sezonu!

W minioną sobotę odbyła się ostatnia kolejka rundy wiosennej piłkarskich rozgrywek w gorlickiej A klasie. LKS Łużna zakończył sezon zwycięstwem nad drużyną ze Śnietnicy, pokonując gospodarzy 2:5! Po 24. meczach LKS Łużna zajmuje drugą pozycję w tabeli, zapisując na swoim koncie 51 punktów ( 17 zwycięstw, 7 przegranych).

O podsumowaniu rundy jesiennej pisaliśmy tutaj: http://Podsumowanie rundy jesiennej LKS Łużna! Zwycięstwo i… oświadczyny!

W ostatni weekend dobiegły końca piłkarskie rozgrywki w ramach rundy wiosennej sezonu 2023/2024 w gorlickiej A klasie. Na zakończenie piłkarze z Łużnej zapewnili wszystkim kibicom wiele radości, wygrywając 5:2 z ekipą LKS Viictoria Śnietnica, tym samym utrzymując drugą pozycję w tabeli.

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej LKS Łużna zajmował drugie miejsce. Po wiosennych rozgrywkach sytuacja nie uległa zmianie, a piłkarze z Łużnej zgromadzili 51 punktów, dzięki 17 wygranym i 7 przegranym.

Wygrana na zakończenie rundy wiosennej!

W minioną sobotę, tj. 8 czerwca, LKS Łużna udał się na mecz wyjazdowy do Śnietnicy, gdzie zmierzył się z ósmą drużyną tabeli LKS Victoria Śnietnica. Na zakończenie sezonu piłkarze zgromadzili na swoim koncie kolejne trzy punkty, które pozwoliły im utrzymać drugą pozycję w tabeli.

LKS VICTORIA ŚNIETNICA vs LKS ŁUŻNA 2:5 (1:3)

Skład LKS Łużna:
Łużna: Jarosław Poręba (65′ Kamil Czech), Krystian Bystrowicz, Wojciech Gucwa, Michał Pater (65′ Marcin Śliwa), Krzysztof Jędrusiak (46′ Oliwier Zawiślak), Rafał Łażeński, Dawid Piecuch, Paweł Rząca, Łukasz Turski, Dawid Koperniak, Krystian Kostrzewa (46′ Jakub Gruca)

Piłkarze LKS Łużna od samego początku kontrolowali sobotnie spotkanie. Na prowadzenie Łużna wyszła za sprawą Krystiana Kostrzewy, który wygrał pojedynek z obrońcami gospodarzy i pokonał bramkarza Śnietnicy. W 17 minucie spotkania wynik prezentował się z korzyścią dla drużyny gości (2:0). Rzut karny i bramka kontrolna sprawiły, że na przerwę piłkarze schodzili z wynikiem 3:1.

Drugą połowę najlepiej jak to możliwe rozpoczęła Łużna. Dawid Koperniak po indywidualnej akcji podwyższył prowadzenie w drugiej minucie drugiej części gry. W 67 minucie goście ponownie zdołali zdobyć bramkę, jednak reakcja naszego zespołu była piorunująco szybka i już po minucie ponownie Dawid Koperniak podwyższył prowadzenie i ustalił wynik.

Bramki dla Łużnej zdobyli: 17′ 47′ 68′ Dawid Koperniak, 8′ Krystian Kostrzewa, 44′ Łukasz Turski

Łużna pokonała Śnietnicę 5:2 i zakończyła ligowe rozgrywki na wysokim II miejscu.

Los bywa jednak przewrotny

W trakcie rundy jesiennej byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia na boisku w Łużnej, gdy jeden z zawodników drużyny ze Śnietnicy oświadczył się swojej ukochanej! Jednak to, co wydarzyło się podczas ostatniego spotkania sezonu, przeszło nawet najśmielsze wyobrażenia. Obie drużyny oraz kibice, zjednoczeni w szlachetnym celu, solidarnie przeszukiwali boisko w poszukiwaniu małżeńskiego symbolu. Na szczęście po długich poszukiwaniach udało się go odnaleźć! Pierwszą część sezonu zakończyliśmy, będąc świadkami zaręczyn, a drugą – emocjonującymi poszukiwaniami.