Zobacz również: Bobowa24.pl
Biuro Rachunkowe, Ubezpieczenia
9 grudnia 2012 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Osiągnięcia
Sukcesy plastyczne dzieci i młodzieży
Sukcesy plastyczne dzieci i młodzieży

Już po raz czwarty uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieśniku oraz Zespołu Szkół w Szalowej wzięli udział w konkursie plastycznym i fotograficznym organizowanym przez Magurski Park Narodowy w Krempnej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 4 grudnia w Krempnej.

Oryginalne i ciekawe prace plastyczne powstawały podczas spotkań Koła Plastycznego w obu wymienionych wyżej placówkach edukacyjnych. Uczęszczająca na środowe zajęcia młodzież z dużym zapałem i zaangażowaniem poszukiwała zarówno inspirujących pomysłów, jak również  nietuzinkowych rozwiązań. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Małe i duże zwierzęta w naturze” i zdaniem organizatorów była rekordowa, zarówno pod względem ilości i jakości przysłanych prac, jak i skali swojego oddziaływania.  Na wystawie znalazły się prace niemalże z każdego zakątka Polski, od Wrocławia, przez Gdańsk aż po Białystok, dlatego zdobycie pierwszego miejsca przez Magdalenę Gębarowską – uczennicę klasy IVb Szkoły Podstawowej z Szalowej jest niemałym osiągnięciem i powodem do dumy. Sukcesy odnieśli również Ania Gębarowska z klasy VIb, Adam Wojtas uczeń klasy Va uzyskując wyróżnienie w kategorii II i najmłodsza z uczestniczek – Martynka Gębarowska z klasy I, której praca została wyróżniona w I kategorii wiekowej. Gratulacje należą się także Piotrowi Szurze, Gabrysi Turskiej, Kamilce Wojtas, Oliwii Mól, Karolinie Turek, Mateuszowi Sekule, Weronice Pisarczyk, Anetce Węgrzyn, Klaudii Igielskiej, Zuzi Drożdż, których prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Ze szkoły w Bieśniku na wystawę zakwalifikowały się prace Patrycji Matusik, Patrycji Marszał, Szymona Ciślaka i Katarzyny Grębli.

Do konkursu fotograficznego przystąpiło 10 uczniów gimnazjum w Szalowej. Zdjęcia trójki znalazły się na wystawie pokonkursowej. Były to prace Karola Pawłowskiego, Kingi Feć i Karoliny Szymczyk.

Uroczyste rozdanie nagród w Konkursach Plastycznym i Fotograficznym odbyło się w Ośrodku Edukacyjnym Magurskiego Parku Narodowego.  Prawie 100 osób z 17 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zjawiło się na otwarciu wystawy pokonkursowej w zaśnieżonej Krempnej. Dzięki ofiarności Rady Rodziców działającej przy Zespole Szkół w Szalowej oraz w Bieśniku, które to dofinansowały wyjazd 19 uczniów, udało  się wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie i choć aura nie zachęcała do dalszych wypraw, dzieci wraz z opiekunem Lucyną Jamer-Książkiewicz podjęły trud wyjazdu.  Po wręczeniu  upominków nagrodzonym, uczniowie mieli  możliwość obejrzenia wszystkich prac, które zostały zaprezentowane w sali wystawowej.  Spośród 262 prac plastycznych eksponowanych jest 93, natomiast fotografii można obejrzeć 70, które są najlepszymi z 257 nadesłanych. Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki, co potwierdzili zarówno członkowie jury oceniającego dorobek młodych artystów, jak i odwiedzający wystawę. Dodatkową atrakcją było spotkanie z Anną Kawalec, która opowiedziała o wyprawie do Ameryki Południowej  „3 kraje, 2 szczyty, jeden cel”,  oraz zwiedzanie Ośrodka Edukacyjnego wraz z Muzeum Magurskiego Parku Narodowego.