Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
21 stycznia 2014 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Osiągnięcia
Szalowa doceniona podczas aktorskiej gali Kwiaty dla Babci i Dziadka
Szalowa doceniona podczas aktorskiej gali Kwiaty dla Babci i Dziadka

Dwoje uczniów z Zespołu Szkół im. Stanisława Pękali w Szalowej wraz z opiekunką koła plastycznego Lucyną Jamer Książkiewicz odebrało wczoraj (20 stycznia br.) wyróżnienia w prestiżowym ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Kwiaty dla Babci i Dziadka”. Rozdaniu nagród w warszawskim Urzędzie Dzielnicy Bielany towarzyszyli znani z seriali aktorzy i nie tylko.

Była to już 6 edycja konkursu plastycznego pt. Kwiaty dla Babci i Dziadka zorganizowana przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Artystyczna rywalizacja dzieci i młodzieży ma celu ukazanie różnorodności i bogactwa kwiatów a udział w niej mogą wziąć uczniowie szkół z całej Polski. Wyróżniona dwójka uczniów z Szalowej może czuć się naprawdę wyjątkowo ponieważ wszystkich laureatów było tylko 12 osób.

W tegorocznej gali honorową babcią i dziadkiem zostali: prezenterka telewizyjna Zofia Czernicka oraz aktor i satyryk Stefan Friedmann znany jako odtwórca roli głównej w serialu: Na kłopoty… Bednarski. Na sali pojawił się także reżyser Krzysztof Zanussi, Teresa Lipowska (Barbara z „M jak miłość”), Janusz Tylman (pianista znany z programu „Śpiewające Fortepiany”), Halina Rowicka (Ewa Talar z serialu „Dom”) i Krzysztof Kalczyński (serial „Klan”). W rolę prowadzącego wcielił się Michał Olszański (Magazyn Ekspres Reporterów). Uświetnieniem rozdania nagród był również koncert piosenek Edith Piaf w wykonaniu Anny Sroki-Hryń przy akompaniamencie wspomnianego wcześniej Janusza Tylmana.

– Uczniowie ze szkoły w Szalowej i w Bieśniku wzięli udział w konkursie „Kwiaty dla Babci i Dziadka” po raz piąty i za każdym razem odnosili sukcesy – mówi Lucyna Jamer- Książkiewicz, nauczyciel plastyki ZS w Szalowej. Jak stwierdzili organizatorzy: „nasz udział w gali i zwycięstwa stały się już tradycją”. Zdążyliśmy przez ten czas nawiązać nić przyjaźni z kilkoma osobami i trzeba powiedzieć, że miło się spotkać przy tej wyjątkowej okazji.  Wyjazd do Warszawy, to spore wydarzenie w życiu naszych uczniów, tym bardziej, że zazwyczaj gala połączona jest z różnego rodzaju warsztatami; florystycznymi, plastycznymi, w której laureaci biorą udział.

Prace na konkurs powstawały już od listopada. Uczniowie na zajęciach koła plastycznego z wielkim zapałem rysowali bukiety dla babci i dziadka, poszukiwali oryginalnych technik plastycznych. W sumie powstało 15 prac w dwóch kategoriach  wiekowych.  Na etapie szkolnym wyłoniono 10 prac, które reprezentowały naszą szkołę w Warszawie. Trzeba przyznać, że prace z roku na rok są coraz dojrzalsze i wybór już na etapie szkolnym to nie lada trudność dla komisji. Tym razem uwagę jury wzbudziła praca wykonana techniką akwareli autorstwa Katarzyny Cieśli lat 15, i pastel olejny na podkładzie z gazety Karola Zwierzyńskiego lat 8 – kończy plastyk.

Wyjazd uczniów wraz z opiekunem umożliwił wójt gminy Łużna – Kazimierz Krok.