Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
5 lutego 2015 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Edukacja, Osiągnięcia
Laury dla szalowskich uczniów podczas Gali Babci i Dziadka w Łodzi! (TV)
Laury dla szalowskich uczniów podczas Gali Babci i Dziadka w Łodzi! (TV)

Dwa tygodnie temu w budynku Centrum Zajęć Pozaszkolnych przy ul. Sopockiej w Łodzi odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kwiaty dla Babci i Dziadka”. Wydarzenie poprowadził znany aktor z filmu „Zmiennicy” – Marcel Szytenchelm.

Do Łodzi udała się dwójka finalistów konkursu wraz ze swym opiekunem Lucyną Jamer-Książkiewicz, nauczycielem plastyki w ZS Szalowa. Według decyzji jury składającego się z samych zacnych plastyków spośród 342 prac przesłanych z całej Polski wybrano najlepsze prace. Wśród nich znalazł się rysunek Kamili Wojtas (szkoła podstawowa), która uzyskała I miejsce oraz Pauliny Szury (gimnazjum), której przypadło wyróżnienie. Obie uczęszczają do szalowskiej szkoły oraz aktywnie uczestniczą w prowadzonym przez ich opiekunkę kole plastycznym.

Podczas przepięknie przygotowanej gali, bogatej w program artystyczny oraz zacnych gości laureatkom zostały wręczone nagrody i dyplomy m.in. sprzęt elektroniczny oraz akcesoria plastyczne.

– Z wielką radością i satysfakcją chciałam podkreślić że od 21 lat organizujemy Ogólnopolskie Konkursy Plastyczne – skomentowała Zofia Grzebisz-Nowicka prezes Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Przez pierwsze kilkanaście lat były różne tematy np. „Barw wiele od Tatr po Brukselę” ale ostatnie 8 lat jest jeden i ten sam temat „Kwiaty Dla Babci i Dziadka”. To jest już 8 edycja, którą podsumowaliśmy na dzisiejszej gali. Do konkursu plastycznego dołączyliśmy ogłoszony w ubiegłym roku konkurs literacki. Jest to nasza pierwsza edycja, ale nie ostatnia, będziemy ją kontynuowali. Przed nami ogromna praca a czas pokazał, że te 21 lat promowania i rozwijania młodych talentów, że warto to czynić. Każdego roku jest coraz więcej prac i coraz piękniejsze. Na konkurs, który podsumowaliśmy na dzisiejszej gali wpłynęło ponad 400 prac komisje konkursowe obydwu konkursów odbywały posiedzenia 2-3 razy a niektórzy czytali jeszcze więcej razy wiersze i oglądali prace, bo ciężko było wyłonić te najpiękniejsze. Powiem tak, że gdybyśmy mogli 10 pierwszych nagród 10 drugich i 10 trzecich to może w części byśmy zaspokoili nasze ambicje a także nagrodzilibyśmy twórczość literacką i plastyczną uczestników naszych konkursów mającą tak wysoki poziom. Dlaczego jesteśmy w Łodzi? Przez te wszystkie lata uczniowie szkół łódzkich uczestniczyli bardzo licznie. Także uczniowie Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr2 na Sopockiej 3/5, w którym to centrum postanowiliśmy zorganizować wspólnie tegoroczną gale. Jak zwróciłam się z prośbą o patronat pani Prezydent Hanny Zdanowskiej to powiedziała oczywiście, podobnie Pan Marszałek Województwa. Nie mogli dzisiaj uczestniczyć, ale uczestniczyli ich przedstawiciele. Sam fakt, że docenili to co robimy dla promowania i rozwijania młodych talentów w całej Polsce a tym razem w szczególności dzieci utalentowanych szkół łódzkich. Jest wielką wartością, że władze doceniają, Kurator Oświaty, wszystkie władze miejscowe dzielnicy. Nikt nie odmówił, wszyscy się bardzo energicznie włączyli. Następną gale zrobimy być może także w Łodzi. Teraz przed nami dużo pracy, rozpoczęły się zimowiska. (…) Już dzisiaj wiem, że będziemy ogłaszać kolejną 22 edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Kwiaty dla Babci i Dziadka”. Będzie także kolejna 2 edycja Konkursu Literackiego „Wiersz o Babci i Dziadku”. Może poszerzymy zakres o szkoły podstawowe bo w tym roku konkurs literacki skierowaliśmy dla szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Korzystając z okazji chciałam raz jeszcze wszystkim uczestnikom tegorocznej gali bardzo gorąco i serdecznie podziękować. Nie wszyscy mogli być dzisiaj razem z nami, ale wszystkim należą się słowa podziękowania uznania i wielkiego szacunku także dla ich prowadzących nauczycieli, bo bez nich Ci mali twórcy nie namalowali i nie narysowali tak pięknie jak to, co mogliśmy obejrzeć na wystawie.

fot. Mateusz Książkiewicz