Zobacz również: Bobowa24.pl
PWSZ oferta edukacyjna
4 sierpnia 2015 || Seweryn Zieliński || W kategorii: Region, Sport, Tour de Pologne
Zapowiedź trzeciego etapu 72. Tour de Pologne: Zawiercie – Katowice (TV)
Zapowiedź trzeciego etapu 72. Tour de Pologne: Zawiercie – Katowice (TV)

Wielką kraksą peletonu zakończył się wczorajszy II etap 72. Tour de Pologne z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej.  Dziś kolejny dzień zmagań, tym razem kolarze zmierzą się na trasie III etapu z Zawiercia do Katowic.

Trzeci dzień zmagań odbędzie się na Śląsku. Trasa, na której zmagać będą się kolarze liczy łącznie 166 km. Planowany start zaplanowany jest na godz. 14: 45 w Zawierciu. Na trasie zawodników czeka kilka punktów premiowanych. Pierwszym będzie Premia Specjalna w Tarnowskich Górach po przejechaniu 55,3 km. Ponadto na trasie wyścigu pojawią się dziś trzy Premie Lotne Lotto: w Piekarach Śląskich ( po przejechaniu 72,1 km), w Chorzowie ( po 98,1 km) oraz w Siemianowicach Śląskich ( 102,4 km) . Zawodnicy będą walczyć dziś również o Górskie Premie TAURON III kat. Pierwsza z nich wypada na al. Korfantego ( 135,2 km), druga na ul. Góreckiego (152,9 km). Koniec wyścigu planowany jest na godz. 18: 45. Poniżej przedstawiamy całą specyfikację dzisiejszego etapu.

Relację wyścigu prowadzimy w tym roku dzięki sponsorom: Sądecki Bartnik, Hotel & Restaurant OSTOJA, Libropol. Partnerem technicznym jest firma ItNet24.

 

Mapa trasy

e3

Mapa Startu

Etap3_start

Mapa Mety

m95

Profil Terenu

Etap3_przekrojTrasy

Program Wyścigu

3program

Czasy Przejazdu

min_3