Zobacz również: Bobowa24.pl
3 września 2015 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Gmina Łużna, Imprezy, Łużna
Turniej Sołecki o puchar wójta gminy Łużna rozstrzygnięty
Turniej Sołecki o puchar wójta gminy Łużna rozstrzygnięty

W minioną niedzielę 30 sierpnia na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łużnej stanęły naprzeciw siebie trzy zespoły sołeckie z Łużnej, Mszanki oraz Biesnej by rywalizować ze sobą w turnieju o puchar wójta gminy Łużna.

Ten nietypowy turniej sołectw został zorganizowany po raz pierwszy a zespoły rywalizowały ze sobą w najróżniejszych dyscyplinach, m.in.: w cięciu drewna piłą „moja – twoja”, ubijaniu masła, bieg z miską wody, bieg z jajkiem, bieg w workach, przeciąganie liny oraz wiele innych konkurencji. Turniej pomimo małej ilości zespołów cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy Łużna, który chcieli zobaczyć jak przedstawiciele poszczególnych sołectw staja naprzeciw siebie w dość wiejskich i śmiesznych dyscyplinach. Na przybyłych gości czekały  również stanowiska z gastronomią, plac zabaw dla najmłodszych a do późnych godzin nocnych można było wziąć udział w zabawie tanecznej.

 –  Jest to pierwszy turniej sołecki zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, radę sołecką, pod patronatem wójta gminy Łużna, który był głównym fundatorem nagród w tym pucharu. Zaproszenia zostały wysłane do wszystkich miejscowości z gminy Łużna. Do tej edycji odważyli się i zgłosili się uczestnicy z Biesnej, Mszanki i Łużnej. Zespoły złożone były z sześciu osób: dwóch mężczyzn, dwóch kobiet oraz dwójki dzieci. Rywalizacja była zacięta śmiechu co niemiara, fajna atmosfera. – skomentował Henryk Waląg dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej