Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
12 lutego 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Straż pożarna, Łużna
Strażacy z OSP Łużna edukowali najmłodszych
Strażacy z OSP Łużna edukowali najmłodszych

Druhowie OSP Łużna nie tylko śpieszą z pomocą do różnego rodzaju zdarzeń ale także chętnie angażują się w sprawy związane z edukacją najmłodszych. Podczas minionych ferii, strażacy ochotnicy przeprowadzili zajęcia dla dzieci i młodzieży w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej.

– Na zorganizowanym podczas ferii spotkaniu podjęliśmy tematykę pierwszej pomocy, a szczególnie udzielania jej w wypadku załamania się lodu – mówi dh Piotr Wojna z OSP Łużna. – Była to także okazja do przybliżenia najmłodszym pracy strażaka oraz przedstawienia sprzętu, co spotkało się z ich dużym zainteresowaniem. Pozytywnym zaskoczeniem okazał się dla nas aktywny udział młodzieży w dyskusji, dlatego przy okazji chcielibyśmy zachęcić do wstąpienia w szeregi naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, gdzie na zbiórkach pod okiem strażaków poszerzamy swoją wiedzę i umiejętności.

Sporą atrakcją dla dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach przygotowanych przez strażaków okazał się wóz strażacki. Każdy mógł zapytać o poszczególne elementy wyposażenia jak również zasiąść za kierownicą czerwonego Mercedesa.

fot. M.Książkiewicz