Zobacz również: Bobowa24.pl
25 marca 2020 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Religia, Szalowa
#ZnakJonasza to rekolekcje z Szalowej. Zapraszamy
#ZnakJonasza to rekolekcje z Szalowej. Zapraszamy

#ZnakJonasza to wyjątkowy projekt – swoiste rekolekcje – prowadzone jednak online. Rekolekcje te mają nie tylko zjednoczyć parafian ale także pomóc w przeżywaniu Wielkiego Postu w czasie panującej epidemii. Projekt obecnie jednoczy ludzi z całej Polski ale również świata!

W tą „wielkopostną wędrówkę” włącza się coraz więcej wiernych z Szalowej ale nie tylko. Szybko okazało się, że w łączności modlitewnej są osoby z okolic parafii jak również dalszych zakątków Polski. #ZnakJonasza dotarł nawet do Jerozlimy!

Rekolekcje #znakJonasza prowadzą członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy parafii pw. Św. Michała w Szalowej pod opieką ks. Tomasza Śpiewaka.

– Jako wspólnota KSM Szalowa chcemy cię zaprosić, abyś razem z całą naszą parafią – w tym trudnym dla nas wszystkich czasie – wziął udział w prowadzonych przez naszą wspólnotę Rekolekcjach w Drodze – czytamy na fanpejdżu szalowskiego KSM (link TUTAJ) – Zainspirowały nas słowa Jezusa z Ewangelii wg Św. Łukasza: „…żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza”. Zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią od początku potwierdza autentyczność głoszonej przez Kościół Ewangelii. Chrześcijanie byli i są znakiem Bożej obecności. Jako CAŁA wspólnota parafialna mamy być więc znakiem Zmartwychwstałego mieszkającego w naszych Domach! Mamy być znakiem Jonasza, dla całej wspólnoty Kościoła.

Jak są przeprowadzane rekolekcje?

-Mamy dla kilka propozycji, które jak wierzymy pomogą każdemu z nas żyć jeszcze bardziej „po Bożemu” – mówi ks. Tomasz Śpiewak, opiekun KSM Szalowa, katecheta w parafii pw. Św. Michała Archanioła. – Chcieliśmy, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zachęcamy jednak aby inspirować się wszystkimi OKRUCHAMI NIEBA na raz.

Muzyką wyrażamy naszą radość w Panu, dlatego każdego dnia będziemy chcieli podrzucić jakąś piosenkę, która sprowadzi troszkę Nieba do naszych serc.
Kto jak kto, ale to właśnie święci są dla nas idealną inspiracją oraz wzorem jak z Bogiem przeżywać swoją codzienność, aby razem z Nim zwyciężać. Każdy dzień ukaże nam więc nową świętą postać, abyśmy i my mogli stać się do nich podobni.
Nie da się wędrować bez pokarmu! Naszym chlebem jest Słowo, które płynie z ust samego Boga, dlatego codziennie przypomnimy o aktualnej Ewangelii i spróbujemy spotkać się z żywym Słowem czyli Chrystusem.
Czas epidemii to czas w którym musimy myśleć nie tylko o sobie, ale też o naszych braciach i siostrach. Jeśli więc dostrzeżesz kogoś w swoim otoczeniu osobę starszą, samotną, której trzeba pomóc np. zrobić zakupy, my z chęcią pomożemy!
Nikt z nas nie może zapomnieć o codziennej modlitwie i relacji z Bogiem. Będziemy chcieli przypominać ci o wieczornym pacierzu, modlitwie w ciągu dnia, aktach strzelistych oraz różańcu, który wraz z całym Kościołem tarnowskim mamy odmawiać każdego dnia o godz. 20:30.
Nie możesz przyjść do kościoła!?!? Kościół przyjdzie do ciebie! Jako wspólnota chcemy transmitować dla wszystkich naszych parafian Niedzielną Eucharystię, Uroczystości, Adorację oraz inne ważne wydarzenia. Będzie to dla nas okazja, aby w sposób duchowy być w naszej świątyni.

Wszystkie formy rekolekcyjne znaleźć można na fanpejdżu KSM Szalowa jak również stronie internetowej parafiaszalowa.pl

– Nie chcemy tej drogi przeżywać w samotności, chcemy mieć pewność, że idziemy ku Zbawieniu RAZEM – dodaje ks. Tomasz. – Dobrze jest mieć świadomość, że ktoś modli się za mnie i wspiera mnie duchowo na każdym kroku. Postanowiliśmy więc zrobić MAPĘ, na której każdy – kto razem z nami będzie przeżywał nasze rekolekcje #znakJonasza – może odcisnąć swoją obecność. Wystarczy, że zgłosisz się do nas przez specjalny FORMULARZ umieszczony na naszych stronach (lub napiszesz do nas), a my dołączymy cię do naszej „Rozmodlonej Mapy”

Przeżywaniu rekolekcji pomaga rozmodlona mapa.

90502620_742382662962694_88977952707969024_n