Zobacz również: Bobowa24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
7 kwietnia 2020 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Policja, Łużna
Młody mężczyzna chciał zabić matkę i siebie. Następnie zabarykadował się na poddaszu ! (TV)
Młody mężczyzna chciał zabić matkę i siebie. Następnie zabarykadował się na poddaszu ! (TV)

Dwa zespoły ratownictwa medycznego, trzy zastępy straży pożarnej, pogotowie energetyczne oraz ponad 30 policjantów zaangażowanych było w akcję obezwładnienia 18-latka, który groził swojej matce. Następnie zabarykadował się na poddaszu domu w Łużnej (przysiółek Zaborówka) grożą się samookaleczy.

Nic nie wskazywało, że akcja będzie wymagała tak ogromnego zaangażowania służb. Jak informuje asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy KPP Gorlice zgłoszenie od matki 18-latka o tym, że stał się bardzo agresywny i pobudzony a także zaczął jej grozić wpłynęło do policji około godz. 15:40. Kobiecie udało się uciec z domu, gdy jednak pierwsze służby przybyły na miejsce młody mężczyzna zabarykadował się na poddaszu drewnianego domu.

Próby nakłonienia go do zejścia, nie powiodły się. 18-latek groził, że się samookaleczy, wysadzi także budynek. Na miejscu pojawiła się Komendant Policji z Gorlic, która objęła dowodzenie nad akcją. W czasie gdy mężczyzna rzucał z poddasza różnymi przedmiotami, policjanci oraz strażacy wykonali z różnych stron otwory w poddaszu tak by zwiększyć szanse na ujęcie 18-latka. Ostatecznie na strych, korzystając z drabiny weszli policjanci, którzy obezwładnili mężczyznę. Strażacy mieli przygotowany również skokochron.

– Konieczne okazało się użycie siły i obezwładnienie mężczyzny – mówi rzecznik KPP Gorlice, asp. sztab. Grzegorz Szczepanek. – Mężczyzna trafił w ręce ratowników medycznych, a następnie karetka zawiozła go na oddział psychiatryczny gorlickiego szpitala. Zostanie on również poddany badaniu na zawartość substancji odurzających w organizmie. Dochodzenie i ustalenie wszystkie okoliczności tego zdarzenia pozwolą na poznanie przyczyny zachowania tego mężczyzny. W akcji uczestniczyło ponad 30 funkcjonariuszy, z ruchu drogowego, patroli interwencyjnych, oraz grupy dochodzeniowo-śledczej gorlickiej policji.

Na czas prowadzonych działań, droga wojewódzka nr 977 była wyłączona z ruchu!

fot. M.Książkiewicz