Zobacz również: Bobowa24.pl
28 października 2020 || Bartłomiej Serafin || W kategorii: Edukacja, Gmina Łużna
Kłopoty z połączeniem w czasie nauki lub pracy zdalnej? Sprawdź swoje łącze!
Kłopoty z połączeniem w czasie nauki lub pracy zdalnej? Sprawdź swoje łącze!

Druga fala pandemii koronawiursa SARS-CoV-2 daje się we znaki. Od kilku dni uczniowie powyżej 4 klasy szkoły podstawowej, szkoły średnie przeszli na nauczanie zdalne. Także studenci w większości zajęcia mają formie on-line. Kiedy kilka osób w jednym domu korzysta z Internetu połączenie lubi być zrywane lub transmisja działa ze znacznym opóźnieniem oraz przerwami.

W sytuacji gdy kilku użytkowników aktywnie korzysta z jednego łącza internetowego nie trudno wykorzystać cały dostępny limit. Dotychczasowe prędkości wahające się najczęściej od 4 do 20 Mb/s stają się nie wystarczające przy pobieraniu i wysyłaniu obrazu, jednoczesnym oglądaniu telewizji internetowej przez inną osobę i jeszcze często inne urządzenia korzystają z naszej sieci (np. monitoring).

Rozwiązaniem problemu jest dobre łącze internetowe. Od kilku miesięcy na terenie większości miejscowości gminy Łużna dostępny jest Internet Światłowodowy Orange. Infrastruktura jest już od pewnego czasu gotowa, częściowo zrealizowano już podłączenia do domostw tych którzy się zdecydowali na skorzystanie z usługi. W ramach Internetu światłowodowego  można otrzymać propozycję prędkości rzędu od 300 do 1000 Mb/s. Aby sprawdzić, czy nasze gospodarstwo kwalifikuje się do podłączenia warto zadzwonić pod numer 516 316 488 bądź 510 107 364. Konsultanci salonu Orange z Rynku w Gorlicach chętnie sprawdzą możliwości i zaproponują najlepszą ofertę. Salon można odwiedzić w nowych godzinach pracy od 8.00 do 17.00 w dni robocze oraz od 8.00 do 13.00 w soboty.

Ponadto dla tych, którzy nie mogą skorzystać z istniejącego światłowodu, dostępna jest bezpłatna możliwość sprawdzenia Internetu Mobilnego LTE. Zupełnie bez zobowiązań.

Ponieważ istniejąca infrastruktura światłowodu wybudowana dla Orange będzie rozbudowywana, w sytuacji kiedy Wasi sąsiedzi mają już dostęp do Internetu Światłowodowego a Wy jeszcze nie również warto zapytać w Salonie Orange o możliwy przyłącz.

fot. ilustracyjna