Zobacz również: Bobowa24.pl
Biuro Rachunkowe, Ubezpieczenia
20 stycznia 2022 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Inwestycje, Straż pożarna
Nowe auto bojowe dla OSP Łużna. Zyska na tym również OSP Mszanka
Nowe auto bojowe dla OSP Łużna. Zyska na tym również OSP Mszanka
Wczoraj, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało oficjalną listę jednostek OSP, które w 2022 roku otrzymają dofinansowanie na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. W całej Polsce przewidzianych do dofinansowania jest 456 jednostek, z czego 42 z samej Małopolski. Na liście znajduje się także OSP Łużna z Gminy Łużna.

Zestawienie jednostek, do których trafią nowe samochody ratowniczo-gaśniczych w tym wozów lekkich (83), średnich (304) i ciężkich (69) zatwierdził 19 stycznia wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Łącznie 456 jednostek OSP z terenu całego kraju otrzyma dofinansowanie w łącznej wysokości 175 215 tys. zł. Z budżetu państwa w ramach dotacji MSWiA oraz dotacji KSRG będzie pochodziło aż 164 112 tys. zł, zaś ze środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych – 11 103 tys. zł.

Warto podkreślić, że będzie to już trzeci samochód bojowy zakupiony w czasie bieżącej kadencji. W 2019 do jednostki OSP w Szalowej trafił nowy MAN, rok później czyli w grudniu 2020 roku jednostka OSP Łużna została wsparta lekkim samochodem L200, a w 2022 roku strażacy z Łużnej będą mogli cieszyć się nowym średnim samochodem ratowniczo-bojowym. Zastąpi on blisko 12-letniego Mercedesa ATEGO, który trafi do strażaków ochotników z Mszanki.

Jak wiemy Gmina Łużna zabezpieczyła na realizację zadania obejmującego zakup nowego wozu bojowego kwotę ….

fot. archiwum