Zobacz również: Bobowa24.pl
Biuro Rachunkowe, Ubezpieczenia
20 października 2022 || Barbara Ćmiech || W kategorii: Gmina Łużna, Policja
Mieszkanka gminy Łużna oszukana przy zakupie węgla
Mieszkanka gminy Łużna oszukana przy zakupie węgla

Kilka dni temu do policjantów z bobowskiego komisariatu zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą wirtualnego złodzieja. Mieszkanka gminy Łużna chciała skorzystać z atrakcyjnej oferty kupna węgla. Niestety, zamiast zyskać na transakcji – straciła swoje pieniądze.

Pokrzywdzona kobieta ogłoszenie dotyczące sprzedaży węgla znalazła w internecie. Bardzo szybko nawiązała kontakt ze sprzedającym poprzez popularny komunikator.

Warunkiem zamówienia dwóch ton węgla opałowego było wpłacenie 500 zł zaliczki, co kobieta uczyniła, przelewając pieniądze na wskazany przez sprzedawcę rachunek bankowy – wyjaśnia aspirant sztabowy Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Niestety zaraz potem kontakt ze sprzedającym się urwał, a oszukana mieszkanka gminy Łużna po miesiącu oczekiwania na zamówiony opał postanowiła zgłosić sprawę mundurowym.

Policja apeluje o rozwagę, dokonując zakupów przez internet.

Mocno zaniżona cena w stosunku do tej powszechnie obowiązującej powinna być dla nas sygnałem świadczącym, że być może mamy do czynienia z oszustwem.

Mundurowi radzą, aby korzystać tylko ze sprawdzonych portali sprzedażowych i nie odpowiadać na oferty „super okazji”, przesyłane nam drogą elektroniczną. Pod żadnym pozorem nie otwierajmy również linków załączonych do takich wiadomości.


Źródło foto: pixabay.com