Zobacz również: Bobowa24.pl
4 lipca 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: Społeczeństwo, Łużna
Tak młodzi łużnianie świętowali Światowy Dzień Mleka!
Tak młodzi łużnianie świętowali Światowy Dzień Mleka!

Dziś, 4 lipca, dzieci z gminy miały wyjątkową okazję świętować Światowy Dzień Mleka. Podczas specjalnie zorganizowanej wycieczki do Spółdzielni Mleczarskiej w Łużnej, mogły dowiedzieć się, jak powstają lokalne produkty mleczne, a także skosztować tych pysznych wyrobów.

Światowy Dzień Mleka był doskonałą okazją do zorganizowania edukacyjnej wycieczki do Spółdzielni Mleczarskiej w Łużnej. Podczas wizyty dzieci mogły szczegółowo zapoznać się z procesem produkcji wyrobów mlecznych. Pracownik przedsiębiorstwa w przystępny sposób opowiedział o całym cyklu produkcyjnym – od momentu, gdy mleko trafia do zakładu, aż po gotowe produkty, które znajdują się na naszych stołach. Szczególną uwagę poświęcono produkcji lokalnych serów, będących dumą regionu.

Na zakończenie wycieczki, po zdobyciu wiedzy teoretycznej dzieci miały nie tylko okazję wzięcia udziału w quizie wiedzy nt. lokalnej mleczarni, skosztowania lokalnych wyrobów z czosnkiem niedźwiedzim, czarnuszką, suszonymi pomidorami, kminkiem czy też papryką, ale także degustacji pysznych kanapek z masłem produkowanym przez spółdzielnię.

Cała wycieczka była nie tylko edukacyjną lekcją, ale również ciekawym sposobem spędzenia wolnego, wakacyjnego czasu. Dzięki niej dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę o procesie wytwarzania mlecznych wyrobów oraz dowiedzieć się, jakie produkty warto wybierać podczas codziennych zakupów. Dodatkowo możliwość zakupu serów lokalnego pochodzenia umożliwiła im wsparcie miejscowych producentów i zapoznanie się z różnorodnością smaków regionu.

Fot. Kinga Gruca