Zobacz również: Bobowa24.pl
30 lipca 2025 || Justyna Śmiertka || W kategorii: Biesna, Kultura, Społeczeństwo
Zbliżają się Dożynki Gminne w Biesnej
Zbliżają się Dożynki Gminne w Biesnej

Tegoroczne żniwa ruszyły na dobre, choć wielu rolników walczy ze skutkami kapryśnej pogody. Przed nimi bardzo wymagający, lecz także piękny czas. Tradycyjnie w podziękowaniu za ukończenie prac polowych i zebrane plony okoliczni mieszkańcy wezmą udział w gminnych dożynkach, które tym razem zostaną zorganizowane w Biesnej.

Jak zawsze nasza gmina będzie świętować 15 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14.30 na placu przed Wiejskim Domem Kultury w Biesnej, gdzie zostanie odprawiona msza święta. Nie zabraknie obrzędu dożynkowego i prezentacji wieńców, których staranne przygotowanie zawsze wprawia w zdumienie.

Część oficjalna to także przemówienie wójta gminy Łużnej, Mariusza Tarsy, a także zaproszonych gości. Po rozpoczęciu przyjdzie czas na występy artystyczne – te co roku cieszą się zainteresowaniem. Oprócz Zespołu „Spod Pustek” i Kapeli „Łużnioki” na scenie zaprezentuje się Orkiestra Dęta z Łużnej. Muzycy repertuar ćwiczyli już podczas ostatniego zgrupowania w Bukowinie Tatrzańskiej.

Ciekawy punkt programu stanowi również happening folkowy pod nazwą „Scena Kalejdoskop” w wykonaniu krakowskich szczudlarzy.

Dożynki Gminne w Biesnej – to oni będą gwiazdą wieczoru

Na 20.30 został zaplanowany koncert gwiazdy wieczoru, czyli zespołu 2 plus 1. Z głośników popłyną utwory, które zdaje się, że znamy od zawsze: Windą do nieba, Chodź, pomaluj mój świat czy Iść w stronę słońca. Będzie sentymentalnie, ale i żywiołowo!

Muzyki nigdy dość, dlatego na zakończenie dnia odbędzie się zabawa taneczna z Zespołem „Rezon”.

A w trakcie całego wydarzenia dostępnych będzie wiele atrakcji: degustacja tradycyjnych potraw, stoiska rękodzielnicze, stoiska z lokalnymi produktami, dmuchańce dla dzieci, foodtrucki, wystawa maszyn rolniczych.

To będzie piękne zakończenie sezonu!

fot. archiwum Łużna24 / Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej