Zobacz również: Bobowa24.pl
Światłowód Orange Gmina Łużna
23 lipca 2012 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Policja
Młodość i Brawura !
Młodość i Brawura !

W nocy z soboty na niedziele w Szalowej doszło do zdarzenia drogowego.Nietrzeźwy mieszkaniec Woli Łużańskiej kierującym pojazdem marki Audi nie zapanował nad samochodem i znalazł się w rowie. Warto dodać, że mężczyzna posiadał prawo jazdy dopiero od dwóch miesięcy.
Zdarzenie miało miejsce w Szalowej około godziny 2.20 Przybyli na miejsce policjanci zastali w pojeździe dwóch pasażerów, którym na szczęście nic się nie stało. Kierowca zbiegł, a na jego miejscu policjanci znaleźli ślady krwi. Obawiając się o życie i zdrowie kierowcy na miejsce wezwano przewodnika z psem tropiącym, który doprowadził do ukrywającego się w pobliskim polu mężczyzny. Ranny kierowca został przewieziony do gorlickiego szpitala. Tam udzielono mu pomocy medycznej i  został przebadany na trzeźwość. Badanie wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad półtora promila alkoholu. Po zaopatrzeniu trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany kierowca prawo jazdy posiadał od dwóch miesięcy.

Policjanci ustalili, że mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi na pola uprawne. Jadąc polami próbował wrócić na jezdnię, jednak nie udało mu się to i wjechał do pobliskiego rowu.Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Źródło: KPP