Zobacz również: Bobowa24.pl
15 maja 2015 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Powiat
Jan Drożdż na dobrej drodze by zostać dyrektorem LO im. M. Kromera
Jan Drożdż na dobrej drodze by zostać dyrektorem LO im. M. Kromera

Dzisiaj w budynku Starostwa Powiatowego w Gorlicach powołana przez Starostę komisja przeprowadziła konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach. Najlepiej ocenionym został Jan Drożdż z Woli Łużańskiej, były dyrektor Zespołu Szkół w Łużnej, nauczyciel historii.

Nim jednak wspomniany wyżej kandydat zostanie dyrektorem słynnego w Gorlicach liceum decyzję w tej sprawie będzie musiał podjąć jeszcze zarząd powiatu oraz kurator oświaty. Jak dowiedzieliśmy się od starosty Karola Górskiego, procedura ta może potrwać około dwóch-trzech tygodni. Po jej zakończeniu obecna dyrektor pełniąca obowiązki powoła nowego dyrektora.

Jan Drożdż miał 6 kontrkandydatów z czego 3 dopuszczono do drugiego etapu, którym była rozmowa kwalifikacyjna. Wiele osób pamięta go jako dyrektora SP w Mszance czy Gimnazjum w Łużnej. Jest magistrem historii, ma żonę oraz dwójkę dzieci . W latach 1994 -1998 był radnym gminy Łużna, pełnił także funkcję przewodniczącego komisji oświaty.

– Jako dyrektor chciałbym zrobić wszystko co możliwe w naszych warunkach, aby młodzież gimnazjalną zatrzymać na terenie powiatu – mówi specjalnie dla naszego portalu Jan Drożdż, wyłoniony kandydat na dyrektora LO im. M. Kromera w Gorlicach. Powinna odbyć się dyskusja wspólnie z pozostałymi dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu oraz przedstawicielami organu prowadzącego nad tym jakie są powody, że uczniowie wybierają szkoły poza powiatem gorlickim: czy są to powody związane z siecią komunikacyjną, czy z ofertą edukacyjną czy też inne. Aby zachęcić młodzież do wyboru Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera należy sprawdzić czy oferta edukacyjna jest odpowiednio ciekawa. Drugą sprawą są działania na rzecz promocji, ponieważ jest to szkoła z wieloletnimi doświadczeniami. Jeśli zostanie powierzona mi funkcja dyrektora tej placówki będę się starał wspólnie z nauczycielami opracować długofalowy plan współpracy liceum z gimnazjami i dzięki temu będzie możliwość przekonania gimnazjalistów do wyboru Kromera . Należy także podejmować próby pozyskania uczniów zamieszkałych poza powiatem gorlickim w sąsiadującymi z nim miejscowościach.

Panu Janowi życzymy powodzenia!

fot. MRS Ziemi Gorlickiej, materiał wyborczy

Jan Drozdz