Zobacz również: Bobowa24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Auto marzeń, stacja moya Nowy Sącz
15 czerwca 2015 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Pożar, Straż pożarna, Łużna
Pożar od piorunu
Pożar od piorunu

Dzisiejszego popołudnia trzydziestu kilku strażaków z 8 zastępów zostało wezwanych do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Łużna. Na szczęście szybka reakcja OSP Łużna ograniczyła straty do trzech tysięcy złotych.
O godzinie 14.29 dotarła do nas informacja o pożarze budynku gospodarczego, który wywołał piorun – mówi oficer prasowy PSP w Gorlicach Dariusz Surmacz. Na miejsce zostały zadysponowane 3 zastępy JRG Gorlice (7 strażaków) oraz 5 zastępów OSP (Szalowa, Łużna, Mszanka, Wola Łużańska – 29 druhów). Jako pierwsi na miejsce przybyli ochotnicy z OSP Łużna, którzy odrazu podali 1 prąd wody w natarciu na poddasze budynku. Szybka pomoc ograniczyła straty do 3000 złotych. Częściowo spalona została więźba dachowa.

Prawie w tym samym czasie do podobnego zdarzenia, którego przyczyną było uderzenie pioruna doszło w Binarowej. Ponieważ pogoda sprzyja występowaniu burz i nawałnic odpowiednio wcześniej zabezpieczmy nasze domy. Unikajmy przeciągów wywołanych otwartymi oknami oraz wyłączajmy urządzenia elektryczne z gniazdka.