Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Internet Światłowodowy Łużna, Szalowa, Wola Łużańska
8 lipca 2015 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Imprezy, Szalowa
III Festyn w Szalowej za nami. BACIARY dały CZADU! (TV)
III Festyn w Szalowej za nami. BACIARY dały CZADU! (TV)

Miniony weekend bez dwóch zdań można podsumować jako udany: piękna, słoneczna pogoda, żar lejący się z nieba oraz dwa dni dobrej zabawy przyciągnęły tłumy do Szalowej na III Festyn Sportowo-Rekreacyjny.

O tym, że inicjatywy społeczne dla dobra wszystkich trzeba wspierać nie trzeba chyba nikomu mówić. W dobie pogoni za pieniądzem zapominamy o działaniu na rzecz nas wszystkich. Od każdej reguły są jednak wyjątki i takim wyjątkiem są mieszkańcy Szalowej, którzy postanowili pod kierunkiem ks. Piotra Barczyka zorganizować wydarzenie, które zadowoli każdego. To dzięki inicjatywie wikariusza zawiązało się Stowarzyszenie Wspólnie Razem. Od dobrych trzech lat budynek Starej Plebani będący w kiepskim stanie technicznym zmienił się nie do poznania, wszystko za sprawą licznie podjętych działań młodzieży i ich opiekunów. Na ten, też cel przeznaczany jest dochód z corocznych festynów rekreacyjno-sportowych. W tym roku była to już III edycja, a zebrane środki ułatwią dokończenie zaplanowanych prac adaptacyjnych. Weekendowe atrakcje zostały podzielone na dwa dni. W pierwszym dniu czyli sobotę na przybyłych czekała m.in. parada motocyklowa, koncert orkiestry dętej z Szalowej, zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołów Joker oraz Malibo. Główna atrakcją sobotniego wieczoru był koncert zespołu Baciary, który przyciągnął dużą ilość gości. Niedziela natomiast, od godzin wczesno-południowych minęła pod znakiem rozgrywek sportowych, gier i zabaw dla najmłodszych. Na szalowskim Orliku rozegrano turniej Dzikich Drużyn o puchar proboszcza miejscowej parafii ks. Mieczysława Górskiego, zaś na scenie znajdującej się obok szkoły wystąpili m.in.: zespół Sanctus, przedszkolaki z Szalowej, Szkraby z Gnojnika, zespół Taneczny Arabesca i zespół regionalny. Każdy przybyły mógł zakupić losy w loterii fantowej, której nagrodą główną była wycieczkę do Włoch. Śmiało można stwierdzić, że festyn sprawił wiele przyjemności tym młodszym jak i starszym mieszkańcom naszej gminy a także okolic.

„Festyn dzięki Panu Bogu, który dał nam na te dni przepiękną pogodę można zaliczyć do udanych. Było bardzo dużo ludzi, którzy bardzo dobrze się bawili. Dochód z tego festynu będzie na plus, ponieważ wiemy dobrze, że najpierw musieliśmy zarobić do opłacenia tego wszystkiego co się wczoraj i dzisiaj działo, dopiero potem liczyć na zarobek. Chciałbym powiedzieć „dziękuję” wszystkim, którzy w jakikolwiek  sposób się przyczynili do sukcesu festynu. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ludziom z Szalowej i nie tylko, ponieważ swój wkład w prace włożyli także ludzie spoza naszego powiatu. Nie wiem jak to będzie wyglądało w przyszłości po moim odejściu z parafii jednak ja starałem się nie jeść chleba za darmo, dlatego chciałem, żeby młodzież była przy mnie, przy pracy przy festynie. Marzeniem moim było żeby wszystkie 3 poziomy starej plebani były użytkowane dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży. Żeby młodzież miała na najniższym poziomie  kawiarnię, sale do gier do spędzania własnego czasu; żeby u góry było muzeum. Na strychu udało się osiągnąć  pewnie dopiero jakąś 1/3 tego wszystkiego co jest ale są już sale dla młodzieży, są sale do spędzania czasu nawet i przez dorosłych, dlatego myślę, że już w lipcu, jak zdobędziemy odpowiednie dokumenty od sanepidu bo wszystkie inne instytucje już nam podbiły odpowiednie dokumenty, ruszy świetlica środowiskowa, jedyna w gminie. Będzie tutaj skupiała dzieci z całego terenu gminy, które są w trudnej sytuacji rodzinnej. Na dzisiaj mogę powiedzieć, że moje marzenie się spełniło prawie w stu procentach, Jeśli jeszcze ta świetlica rozpocznie działalność, to będzie bardzo dobrze. W ogrodzie brakuje fontanny i ławeczek, by młodzi mogli siedzieć rozmawiając o miłości i nie tylko… Tak skromnie powiem, że ogród jest według mojej aranżacji. Kocham kwiaty, kocham naturę, więc chyba mi się udało… Jeszcze raz wam dziękuję, że jesteście tutaj cały czas.” – skomentował szalowski katecheta Piotr Barczyk, inicjator i jeden ze współorganizatorów festynu.

Kilka kadrów z turnieju Dzikich Drużyn można także zobaczyć tutaj: Turniej Dzikich Drużyn w obiektywie

fot. zespół redakcyjny