Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
22 grudnia 2015 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Szalowa, TV
Czwórka laureatów konkursu plastycznego w Krempnej (TV)
Czwórka laureatów konkursu plastycznego w Krempnej (TV)

Troje uczniów z Zespołu Szkół w Szalowej i jedno ze Szkoły Podstawowej w Bieśniku zostało nagrodzonych w X edycji konkursu plastycznego Magurskiego Parku Narodowego pn. „Magurskie wątki i zakątki”. W czwartek, 10 grudnia w siedzibie parku w Krempnej odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników. Warto zauważyć, że prace uczniów jakie uczniowie wykonali pod kierunkiem nauczycielki plastyki Lucyny Jamer Książkiewicz, zostały wybrane spośród prawie 300 innych (z 32 szkół podstawowych).

W konkursowym jury zasiedli: Dominika Wielgosz – artysta plastyk, Irena Ziemba – kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Krempnej, Magdalena Kuś – Magurski Park Narodowy. Podczas wernisażu prac oraz oficjalnego ogłoszenia wyników, nagrody oraz dyplomy odebrali:
– Dominika Wojtas (Szalowa) – II miejsce
– Magdalena Gębarowska (Szalowa) – nagroda specjalna
– Miłosz Krzeszowski (Szalowa) – nagroda specjalna
– Katarzyna Grębla (Bieśnik) – nagroda specjalna

Pozostałym uczestnikom konkursu, których prace zakwalifikowano do wystawy wręczono nagrody pocieszenia – kolorowe kalendarze MPN. Gratulacje wszystkim laureatom złożył Jacek Borek, zastępca dyrektora Magurskiego Parku Narodowego.

W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu oprócz nagród oraz wyróżnień przyznano nagrody specjalne za element bądź charakter wyróżniający pracę spośród innych. Dodatkową atrakcją wernisażu było spotkanie z ornitologiem, który przybliżył dzieciom i młodzieży gatunki ptaków występujących w Egipcie na podstawie ciekawej prezentacji multimedialnej z zagranicznej ekspedycji do tegoż właśnie kraju.

Udział dzieci ze szkoły w Szalowej jak i Bieśniku był możliwy dzięki wsparciu Rady Rodziców, która pokryła część kosztów transportu.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

fot. Grzegorz Książkiewicz