Zobacz również: Bobowa24.pl
Światłowód Orange Gmina Łużna
22 stycznia 2016 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Policja, TV, Wypadki
Wpadli pod Scanię. Jedna osoba nie żyje, dwie dziewczynki ranne (TV) (aktualizacja)
Wpadli pod Scanię. Jedna osoba nie żyje, dwie dziewczynki ranne (TV) (aktualizacja)

Tuż po godzinie 16 na łuku drogi wojewódzkiej nr 977 w Łużnej doszło do tragicznego w skutkach zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Jedna osoba nie żyje, dwie dziewczynki w wieku 6 i 11 lat zostały ranne. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR.

Śmierć na miejscu poniosła 38-letnia kobieta, kierująca samochodem osobowym. Dziewczynki w wieku 6 i 11 lat, które podróżowały razem z matką zostały zabrane do szpitala. Starszą ze względu na poważniejsze obrażenia zabrano śmigłowcem LPR do Krakowa. Młodszą, która o własnych siłach opuściła pojazd przewieziono do Gorlic. Kierujący samochodem ciężarowym nie odniósł obrażeń.

– Policjanci pracujący w miejscu zdarzenia ustali wstępnie, że najprawdopodobniej kierująca samochodem marki Renault na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zdarzenia czołowo-bocznego z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach. Niestety, skutki tego były tragiczne. W tej chwili na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza pod kierownictwem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, którzy będą ustalać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

– Zgłoszenie o wypadku otrzymaliśmy o godzinie 16:06 – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. Dyżurny zadysponował na miejsce JRG Gorlice, grupę operacyjną oraz dwa zastępy OSP (Szalowa oraz Łużna). Po przyjeździe strażaków na miejsce, poszkodowanymi zajmowały się cztery zespoły ratownictwa medycznego. Aby wydostać jedną z dziewczynek strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

Świadkowie zdarzenia zadawali głośno jedno pytanie: czy drogi w czasie zimy nie mogłyby być lepiej utrzymane?

Obejrzyj materiał filmowy:

Aktualizacja (23.01.2016) : z informacji przekazanych dzisiejszego ranka przez policję, stan starszej dziewczynki przebywającej w krakowskim szpitalu jest bardzo ciężki, trudny do rokowań.