Zobacz również: Bobowa24.pl
Auto marzeń, stacja moya Nowy Sącz
12 stycznia 2016 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Pożar, Szalowa, TV
Pożar samochodu osobowego w Szalowej (TV)
Pożar samochodu osobowego w Szalowej (TV)

Cztery dni temu, 8 stycznia 2016 roku w miejscowości Szalowa około godz. 9:50 na drodze powiatowej (Stróże-Łużna) nieopodal centrum wsi, doszło do pożaru samochodu osobowego Audi 80.

Według relacji świadków kierująca samochodem osobowym widząc, że spod komory silnika wydobywa się dym zatrzymała pojazd z celu sprawdzenia co się dzieje. Po otwarciu komory silnika okazało się, że doszło do pożaru. W ugaszeniu płomieni pomagali również przejeżdżający inni kierowcy. Do akcji ratowniczo-gaśniczej skierowano jednostkę z JRG PSP Gorlice oraz OSP Szalowa. Na miejscu pracowała także policja.

„8 stycznia br. o godz. 9:54 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu Audi 80 w miejscowości Szalowa. Na miejsce zadysponowane zostały jednostki Ratowniczo-Gaśnicze oraz jednostka OSP z Szalowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar samochodu osobowego – z komory silnika wydobywały się płomienie. Przed przybyciem jednostek straży pożarnej ogień próbowali ugasić kierowcy innych pojazdów przy użyciu gaśnic proszkowych. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zadaszenia, zakręceniu zaworu butli LPG, ugaszenie pożaru komory silnika po przez podanie prądu wody i dokładnej kontroli wnętrza pojazdu, oddymieniu pojazdu, kierowaniem ruchem do czasu przyjazdu policji i późniejszym uprzątnięciu jezdni. Straty oszacowano na ok. 5 tysięcy złotych” – udzielił naszemu portalowi informacji mł. bryg. Dariusz Surmacz rzecznik prasowy KP PSP w Gorlicach.

fotografie i wideo Internauta