Zobacz również: Bobowa24.pl
Światłowód Orange Gmina Łużna
19 lutego 2016 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Edukacja, Policja, Łużna
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Bezpieczne Ferie”
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Bezpieczne Ferie”

O spokojny a przede wszystkim bezpieczny wypoczynek zimowy dzieci i młodzieży zadbała dyrekcja Zespołu Szkół w Łużnej oraz policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Oprócz ciekawej prelekcji, zorganizowano konkurs plastyczny.

Tuż przed feriami, w czasie spotkania funkcjonariusz przypomniał dzieciom m.in., jak w bezpieczny sposób można korzystać z zimowych atrakcji. Przestrzegał przed ryzykownym postępowaniem podczas uprawiania sportów zimowych, zwrócił uwagę na zachowania zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Policjanci podkreślili także konieczność zachowania ostrożności przy korzystaniu z Internetu. Apelował o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, również „internetowymi”. Uczniowie, zarówno szkoły podstawowej,  jak i gimnazjaliści, bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

Niespodzianką dla wszystkich było ogłoszenie konkursu plastycznego promującego bezpieczny wypoczynek w czasie ferii. Na przygotowanie prac uczniowie mieli dwa tygodnie.  Takie „zadanie domowe” szczególnie przypadło do gustu najmłodszym.

Już po powrocie do szkoły okazało się, że do konkursu przystąpiło ponad 40 uczniów. Komisję konkursową stanowili przedstawiciele grona pedagogicznego, Policji oraz Rady Rodziców. Najciekawsze prace zostały wyróżnione i nagrodzone. Tego rodzaju przedsięwzięcie było doskonałą okazją do promowania bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

fot. i źródło: KPP w Gorlicach