Zobacz również: Bobowa24.pl
Biuro Rachunkowe, Ubezpieczenia
4 lutego 2016 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Pożar, Szalowa, Łużna
Stodoła stanęła w ogniu. Czy znana jest przyczyna?
Stodoła stanęła w ogniu. Czy znana jest przyczyna?

Wczoraj (tj. 3 lutego 2016 roku) po godzinie 21 doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na miejsce zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej, ponad 50 strażaków. Niestety pożar był na tyle zaawansowany, że podjęta akcja gaśnicza nie pozwoliła uratować drewnianej zabudowy.

– Tuż przed godziną 22 dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Gorlicach otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego – mówił na miejscu zdarzenia mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. – Na miejsce zadysponował miejscowe jednostki OSP oraz dwa zastępy JRG i grupę operacyjną. Pierwsi strażacy przybyli zastali cały budynek w ogniu. Obecnie jesteśmy na etapie prac rozbiórkowych, pożar został zlokalizowany i trwa jego dogaszanie. Pozostało nam trochę żmudnej pracy ponieważ musimy usunąć składowane w budynku siano. Stanowisko wodne zostało zreorganizowane na stawie w Szalowej, skąd dowożona jest woda. Działania potrwają dobrych kilka godzin.

Przyczyny pożaru na tą chwilę są jeszcze nieznane. Wobec poprzednich zdarzeń na terenie powiatu gorlickiego, świadkowie wspominali o podpaleniu gdyż budynek nie miał przyłącza energetycznego. Jednak czekamy na oficjalne ustalenia strażaków.