Zobacz również: Bobowa24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Auto marzeń, stacja moya Nowy Sącz
13 kwietnia 2016 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Policja, Pożar, TV, Łużna
Łunę kolejnego pożaru na Podlesiu było widać z daleka (TV)
Łunę kolejnego pożaru na Podlesiu było widać z daleka (TV)

Z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że wczorajszy (tj. 12 kwietnia br.) pożar drewnianego budynku gospodarczego w miejscowości Łużna był wywołany podpaleniem. Sprawę będzie wyjaśniać policja. Akcja gaśnicza prowadzona przez 9 zastępów trwała do późnych godzin nocnych.

Ogień, który doszczętnie strawił pustostan wywołał łunę widoczną nawet z drogi wojewódzkiej nr 977. Ze względu na częstotliwość ostatnich pożarów w Łużnej na miejscu zdarzenia pojawiło się wiele osób zainteresowanych przyczyną powstania ognia.

– O godzinie 21.58 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Łużna – mówi bryg. Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. Dyżurny zadysponował dwa zastępy JRG, cztery z KSRG oraz trzy spoza systemu. Na miejscu okazało się, że budynek gospodarczy jest całkowicie objęty ogniem. Strażacy podali dwa prądy gaśnicze. Zagrożone były dwa znajdujące się w pobliżu budynki, mieszkalny oraz stodoła. Te budynki udało się strażakom uratować. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia było podpalenie. W przypadku tego zdarzenia mieliśmy utrudnienia w postaci trudnego dojazdu do miejsca pożaru oraz kwestie z brakiem wody, którą trzeba było dowozić. Po ugaszeniu pożaru skontrolowano pogorzelisko i otoczenie przy użyciu kamery termowizyjnej po czym obiekt przekazano osobie zarządzającej. W działaniach wzięło udział 9 zastępów, 45 strażaków.

Działania strażaków trwały łącznie 7 godzin i 30 minut. Na miejscu pracowali także policjanci z Komisariatu w Bobowej.