Zobacz również: Bobowa24.pl
Światłowód Orange Gmina Łużna
26 kwietnia 2016 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Policja, Szalowa
Zderzenie motoroweru z osobówką. Jedna osoba w szpitalu
Zderzenie motoroweru z osobówką. Jedna osoba w szpitalu

W dniu dzisiejszym 26 kwietnia br. kilka minut przed godziną 17.00 w miejscowości Szalowa na tzw. „Starej Drodze” nieopodal cieku wodnego „Perkówka” doszło do zderzenia samochodu osobowego z motorowerem.

Pojazdem marki Audi oraz motorowerem poruszali się mieszkańcy tejże miejscowości. Z relacji świadków dowiadujemy się, że kierujący motorowerem jadący z dziewczyną w kierunku przysiółka Górzyna najprawdopodobniej nie zdążył wyhamować przed jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym w skutek czego doszło do zdarzenia. Według niepotwierdzonych informacji obrażenia dziewczynki zostały opatrzone na miejscu zdarzenia, natomiast 13-letniego chłopca z obrażeniami kończyn dolnych oraz głowy zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracowały dwie jednostki Straży pożarnej: JRG PSP Gorlice i OSP Szalowa, policja oraz zespół Pogotowia Ratunkowego.

„ O godz. 16: 52 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji w miejscowości Szalowa. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy, jeden JRG PSP w Gorlicach oraz drugi OSP Szalowa. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali kolizję samochodu Audi A3 oraz motoroweru Simson, poszkodowani znajdowali się pod opieką ratownictwa medycznego, kierujący samochodem Audi nie odniósł żadnych obrażeń natomiast kierujący motorowerem został zabrany do szpitala na badania. Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca działania, oraz uprzątnięciu plamy oleju z jezdni. Prawdopodobną przyczyną była nadmierna przędność, a wartości uszkodzeń oszacowana na ok. 2000 zł.” – Skomentował mł. bryg. Dariusz Surmacz rzecznik KP PSP w Gorlicach