Zobacz również: Bobowa24.pl
PWSZ oferta edukacyjna
12 marca 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Biesna, TV, Wypadki
Trudna akcja służb przy wypadku autobusu z osobówką w Biesnej. Śmigłowiec LPR w akcji! (TV)
Trudna akcja służb przy wypadku autobusu z osobówką w Biesnej. Śmigłowiec LPR w akcji! (TV)

W miejscowości Biesna (gmina Łużna) na drodze wojewódzkiej nr 977 (Tarnów-Gorlice) miał miejsce poważny wypadek z udziałem samochodu osobowego marki suzuki oraz autokaru lokalnej firmy świadczącej przewozy na trasie Kraków-Gorlice. W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala trafiło cztery osoby. Do najciężej z rannych przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– O godzinie 15:01 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem autobusu oraz samochodu osobowego – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach. – Autokarem podróżowało osiem osób oraz kierowca, natomiast samochodem osobowym wyłącznie kierująca nim kobieta. Na skutek zderzenia, obydwa pojazdy wpadły do rowu po przeciwległych stronach jezdni. Najciężej wyglądała sytuacją z osobą, kierującą samochodem osobowym, strażacy aby wydobyć ją ze zmiażdżonego pojazdu musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Na miejsce łącznie zadysponowano cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego, LPR oraz sześć zastępów straży pożarnej i policję. Strażakom szybko udało się wydobyć poszkodowaną z samochodu osobowego. Doznała ona urazów ręki i nóg. W przypadku pasażerów autokaru, jedna uskarżała się na bóle w klatce piersiowej, jedna straciła zęba. Wszyscy zostali przebadani przez ZRM. Jedna osoba, poszkodowana z samochodu osobowego została zabrana przez LPR.

Łącznie w działaniach brało udział 23 strażaków. Na czas prowadzonych działań droga wojewódzka nr 977 (Tarnów-Gorlice) została całkowicie zablokowana w miejscu zdarzenia. Ruch na drodze wojewódzkiej przywrócono o godzinie 18:15.
O wypadku mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach, mł. bryg. Dariusz Surmacz:

Transmisja na żywo: