Zobacz również: Bobowa24.pl
19 lipca 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Inwestycje, Sport, Łużna
„OSA” cieszy już najmłodszych mieszkańców Łużnej
„OSA” cieszy już najmłodszych mieszkańców Łużnej

„OSA wylądowała” można by rzecz, od kilkunastu dni Otwarta Strefa Aktywności popularnie nazywana „OSĄ” cieszy mieszkańców Łużnej. Najwięcej radości mają najmłodsi, bowiem w strefie znalazł się profesjonalny plac zabaw. Są także urządzenia siłowni plenerowej, z której chętnie korzystają dorośli oraz młodzież.

– Otwarta Strefa Aktywności powstała tuż przy stadionie w Łużnej – mówi wójt gminy Mariusz Tarsa. – Jest to wariant rozszerzony OSY, tak więc na strefę składa się ogólnodostępna siłownia, plac zabaw oraz strefa relaksu. Na realizację zadania otrzymaliśmy 70 tys. dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2018 roku. Ponad drugie tyle musieliśmy dołożyć ze środków własnych, ponieważ najtańsza oferta po przetargu była ok. 30 tysięcy złotych wyższa niż zakładana wcześniej kwota. Nie mniej, widok korzystających z „OSY” mieszkańców utwierdza tylko w przekonaniu, że inwestycja ta była bardzo oczekiwana. Otwarta Strefa Aktywności jest uzupełnieniem oferty sportowo-rekreacyjnej naszej gminy, od końca kwietnia do dyspozycji mieszkańców pozostaje bowiem boisko wielofunkcyjne przy budynku Szkoły Podstawowej nr 1. 

Mieszkańcy mogą skorzystać z kilku urządzeń siłowni zewnętrznej m.in. trenażera nóg, urządzenia do ćwiczenia ramion, tzw. „narciarza” czy masażera. Plac zabaw został wyposażony w zestawy sprawnościowe (np. czworolist, labirynt,  skalnica ze zjeżdżalnią). W osie znalazł się także stół do gry w piłkarzyki, platforma huśtająca, ławeczki oraz kosze na śmieci. Teren wokół placu zabaw, którego nawierzchnie stanowi piasek został ogrodzony tak aby uniemożliwić wejście m.in. psów.

– Do wszystkich korzystających ze strefy zwracamy się z prośbą o przestrzeganie regulaminu, który jest tam wywieszony – dodaje wójt gminy Łużna. – Zachowajmy porządek, dbajmy o to by furtka do placu zabaw była zamknięta. W piasku lubią się bawić najmłodsi nasi mieszkańcy, stąd kluczowa jest jego czystość. 

Wartość całego zadania to 156 987,46 tys. złotych.

fot. M.Książkiewicz / J.Kieroński – OSA w trakcie budowy i już ukończona.