Zobacz również: Bobowa24.pl
18 czerwca 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: LKS Łużna, Sport, Łużna
Czas na rewanż! LKS Łużna przed szansą awansu do ligi okręgowej!
Czas na rewanż! LKS Łużna przed szansą awansu do ligi okręgowej!

Gdy wydawało się, że piłkarskie rozgrywki sezonu 2023/24 zostały zakończone, Komisja Gier MZPN Podokręg Piłki Nożnej w Nowym Sączu ogłosiła świetną informację dla klubu z Łużnej oraz wszystkich sympatyków piłkarskich rozgrywek. LKS Łużna, zajmując drugą pozycję w tabeli, nadal ma szansę na awans do wyższej ligi. Pierwszy mecz barażowy rozegrał się jednak na niekorzyść drużyny z Łużnej. W starciu z Heleną Nowy Sącz piłkarze przegrali 2:4. Teraz czas na rewanż!

Drugie miejsce w tabeli gorlickiej A klasy zagwarantowało LKS Łużna udział w barażach o awans do wyższej ligi. Pierwszy mecz odbył się w minioną niedzielę, 16 czerwca, na Stadionie w Łużnej. Niestety, w tym starciu lepsi okazali się goście, tym samym są o krok od awansu do ligi okręgowej.

Zgodnie z Komunikatem i Regulaminem Komisji Gier MZPN Podokręg Piłki Nożnej w Nowym Sączu, nasz zespół zmierzy się z wicemistrzem sądeckiej klasy A, KS Helena Nowy Sącz dwa razy. Pierwsze spotkanie barażowe odbyło się w miniony weekend i zakończyło się niepowodzeniem. Piłkarze LKS Łużna musieli uznać wyższość gości, tym samym na niedzielny mecz rewanżowy pojadą jako przegrani pierwszego spotkania.

LKS Łużna vs KS Helena Nowy Sącz 2:4 (1:2)

Skład LKS Łużna:
Poręba Jarosław, Filipak Adam, Gucwa Wojciech, Pater Michał, Łazenski Rafał, Gruca Jakub, Oliwier Zawiślak, Poręba Karol, Koperniak Dawid, Rząca Paweł, Piecuch Dawid, Jędrusiak Krzysztof, Kostrzewa Krystian, Śliwa Marcin.

Podsumowanie sezonu znajdziecie pod tym linkiem:

https://luzna24.pl/2024/06/zwyciestwo-na-zakonczenie-sezonu/

Fot. Kinga Gruca