Zobacz również: Bobowa24.pl
30 maja 2020
Wiejski Dom Ludowy w Biesnej po odbiorze. Prawda, że robi wrażenie?
Wiejski Dom Ludowy w Biesnej po odbiorze. Prawda, że robi wrażenie?

„To spełnienie naszych marzeń” mówiła podczas odbioru obiektu sołtys wsi Biesna Małgorzata Karaś. Inwestycja – budowa Wiejskiego Domu Ludowego w Biesnej robi wrażenie. Kosztował niebagatelne pięć milionów złotych.

W ostatnim czasie nastąpił odbiór Wiejskiego Domu Ludowego w Biesnej, którego budowa na dobre ruszyła w październiku 2018. Czas powstania obiektu, mógł się dłużyć mieszkańcom ponieważ pierwszy etap budowy wykonany był już w sierpniu 2014 roku.

Wiejski Dom Ludowy w Biesnej - maj 2020

– Wiejski Dom Ludowy w Biesnej, w którym powstało także muzeum pożarnictwa może być dumą dla mieszkańców tegoż sołectwa ale i całej gminy – powiedział naszemu portalowi Mariusz Tarsa, wójt Gminy Łużna. – W sąsiedztwie parku wybudowany został obiekt, którego wykończenie z elementami naturalnymi takimi jak kamień, drewno idealnie wkomponowuje się w krajobraz Biesnej. Wrażenie robi także wyposażenie obiektu. Profesjonalna pracownia kuchni regionalnej, warsztaty ceramiczne, sala prób orkiestry, sala do tańca, biblioteka z kącikiem dla czytelników, sporych rozmiarów sala widowiskowa. Obiekt został wyposażony w urządzenia oraz elementy pomagające poruszać się po nim osobom niepełnosprawnym. Tak dostępnego budynku właśnie dla osób poruszających się na wózkach czy z problemami wzroku nie mamy na terenie gminy. Mam nadzieje, że niebawem uzyskamy pozwolenie na użytkowanie budynku. 

fot. Luzna24.pl