Stanisław Pasoń CHŁOP - kandydat do sejmiku województwa małopolskiego
Katarzyna BARA kandydat do Rady Powiatu Gorlickiego
16 września 2014 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Sport, Łużna
Bez rezultatów mimo szczerych chęci. KS Ropa vs LKS Łużna (2:1)

W piątej kolejce ligowych zmagań (14 września br.) LKS Łużna udała się na wyjazdowy mecz do Ropy by tam zmierzyć się z miejscowym klubem sportowym. Warto przypomnieć, że w ubiegłym sezonie nie udało się wygrać żadnego spotkania z KS Ropa dlatego w tym roku każdy liczył na lepszy rezultat.

Już od początku meczu Łużna narzuciła ambitny styl gry, piłkarze LKS-u walczyli o każdą piłkę i starali się wyprowadzać groźne kontry. Pierwszy groźny strzał oddał Daniel Petryla, który po indywidualnej akcji lewą stroną boiska oddał mocny ale minimalnie niecelny rzut. Kilka minut później, dokładnie w 17 minucie zawodnik naszej drużyny wykonywał rzut wolny z okolicy 20 metra przed bramką gospodarzy. Do piłki podszedł Daniel Petryla i mocnym strzałem tuż przy słupku wyprowadził Łużną na prowadzenie.  Bramka ta znacznie pobudziła grę gospodarzy, którzy zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce. Jednak dobrze grająca obrona nie pozwoliła się im przedostać. Kilka razy udanymi interwencjami popisał się też Damian Janiszewski jednak w 35 minucie był bezradny – zawodnik z Ropy ograł jednego z naszych defensorów, po czym zagrał mocną piłkę wzdłuż pola karnego gdzie akcję dobrze zamknął Lisowicz – zawodnik grający w barwach Ropy. Wynik do końca pierwszej połowy pozostał na 1:1.

Po zmianie stron mecz był wyrównany a gra toczyła się najczęściej w środku pola. Łużna mogła ponownie wyjść na prowadzenie dzięki akcji Wiktora Parat, który powalczył w narożniku pola karnego o piłkę, wygrał pojedynek z obrońcą a następnie podał do dobrze ustawionego na długim słupku Dawida Klimka. Nasz młody zawodnik oddał jednak niecelny strzał przez co nadal był remis. Stare porzekadło głosi, że niewykorzystane sytuację lubią się zemścić tak też się stało podczas tego meczu. Kilka chwil po wspomnianej wcześniej sytuacji gracze z Ropy wypracowali niemal identyczną sytuację, a ich zawodnik oddał mocny a przede wszystkim celny strzał, po którym bramkarz LKS Łużna musiał wyciągać piłkę z siatki.

Mimo ambitnej gry naszym zawodnikom zabrakło siły aby doprowadzić choćby do wyrównania. Ostatecznie Łużna odniosła pierwszą wyjazdową porażkę.  Za tydzień nasz zespół będzie starał się zdobyć pierwsze punkty przed własną publicznością. Będzie do tego dobra okazja, ponieważ zagramy z czerwoną latarnią naszej ligi – Królovią Królowa Górna, która w tym sezonie nie zdobyła jeszcze punktów. Początek spotkania o godzinie 13:30.

KS Ropa – LKS Łużna 2:1 (1:1)

Bramki dla Łużnej: Daniel Petryla

Żółte kartki: Wojciech Gucwa, Dawid Klimek

Skład LKS ŁUŻNA w spotkaniu z KS ROPA: Damian Janiszewski, Daniel Petryla, Konrad Drożdż, Rafał Łażeński, Wojciech Gucwa, Mateusz Myszkowski (25′ Wiktor Parat), Marcin Zięba, Krystian Bystrowicz, Jacek Rura (52′ Dawid Klimek), Damian Bożek, Bogdan Pabis

źródło: Krystian Bystrowicz